انتقاد امام جمعه بناب از عدم توجه به آموزش و پرورش در کشور

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های آیین عبادی، سیاسی جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه ایجاد تشکیلات‌های عریض و طویل و احداث برج‌ها به نام فرهنگ و هنر برای دینداری مردم اهمیتی ندارد؛ اظهار داشت: باید برای دین مردم هزینه کرد.

وی تصریح کرد: استاد و معلم باید در جایگاه واقعی خود قرار گیرند و از حیث معاش به معلمان توجه شود از این رو هر قدر برای آموزش و پرورش هزینه شود باز هم کم است.

خطیب جمعه شهرستان بناب با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به منزله بطن جامعه است و ریشه خوشبختی  را باید در آموزش و پرورش جستجو کرد؛ گفت: دولت آموزش و پرورش را به حال خود رها کرده است، آموزش و پرورش برای جبران کاستی‌های خود دنبال خیرین است و خداوند به آنها جزای خیر دهد؛ پس دولت و آموزش و پرورش چکار خواهند کرد.

باقری‌بنابی با بیان اینکه کشورمان این روزها خود را برای برگزاری جشن های عید بزرگ انقلاب اسلامی آماده می‌کند؛ اظهار کرد: جشن‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را بدون هیچ گونه کم و کاستی برگزار خواهیم کرد و دشمنان نظام را بیش از پیش مأیوس و ناامید خواهیم کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب یادآور شد: البته در کنار برگزاری جشن‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی احترام ایام فاطمیه را نیز حفظ خواهیم کرد.

باقری‌بنابی با تشریح گوشه‌هایی از شخصیت حضرت فاطمه الزهرا(س) بیان کرد: حفظ شئون شرعی و رعایت حدود الهی بانوان جامعه از مهمات جامعه است، از این رو اختلاط محرم و نامحرم حرام است و شرعاً اختلاط زن و مرد در مسجد و در حال احیاء هم اگر باشند، حرام است.

وی با اذعان به اینکه ما مخالف شادی خانم‌ها نیستیم؛ افزود: خانم می‌تواند به مسجد رفته و عبادت کند و در امور مهم کشور حضور یابد ولی مشروط به اینکه با بی‌بند و باری همراه نباشد.

امام جمعه بناب گفت: هیچ چیز این کشور را تهدید نمی‌کند به جز بی‌توجهی به ارزش‌ها، بی‌تفاوتی به اخلاق و دامن زدن به بی‌بند و باری‌ها و امروز توپ و تانک جای خود را به فضای مجازی داده است.

باقری‌بنابی همچنین تصریح کرد: ملتی که در بین آنها حیا حاکم است، قطعاً دشمن نخواهد توانست به چنین ملتی غلبه کند ولی باید مرکز نشینان با جان و دل توجه کنند و برای دین و دینداری مردم هزینه کنند.

وی در ادامه خطبه های نمازجمعه شهرستان بناب خاطرنشان کرد: دین و اعتقاد مردم با جمهوری اسلامی پدید آمده است و در طول 40 سال اگر مردم و نظام توانسته‌اند روی پای خود بایستند، به‌خاطر اعتقادات قلبی مردم بوده و 40 سال است هر بلایی از این کشور دفع شده است و اتاق فکر شیاطین غرب به این نتیجه رسیده‌اند «مادامی که اعتقاد بر قلب‌ها حکومت می‌کند، نمی‌شود ملت را از صحنه خارج کرد.»