آغاز عملیات اجرایی فازهای 3 و 4 نیروگاه سهند بناب با حضور وزیر نیرو

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی فازهای 3 و 4 نیروگاه سهند بناب همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی می‌شود.

ناصر معینی در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با بیان اینکه نیروگاه بناب جزو پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های دنیا محسوب می‌شود؛ اظهار داشت: از این نوع نیروگاه 8 مورد در سطح کشور در حال احداث است که یکی از این 8 واحد نیروگاهی در شهرستان بناب احداث خواهد شد.

وی ظرفیت این نیروگاه را 500 مگاوات اعلام و تصریح کرد: این واحد نیروگاهی جزو کم مصرف‌ترین نیروگاه‌ها از لحاظ مصرف منابع آب بوده و آلایندگی زیست محیطی نیز ندارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: مصرف آب این نیروگاه کمتر از 4 لیتر آب در ثانیه است و توسط شرکت مپنا احداث خواهد شد.

به گفته معینی، مدت زمان اجرای این طرح 18 ماه است که واحد بخار آن نیز ظرف 3 سال وارد مدار خواهد شد و جهت اجرای این پروژه نیروگاهی یک هزار و 500 میلیون دلار اعتبار پیش بینی شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صنایع متعددی در این شهرستان فعالیت دارند؛ گفت: احداث این نیروگاه کمک فراوانی برای توسعه این واحدهای صنعتی و فولاد منطقه خواهد داشت.