فرهنگ کتابخوانی در جامعه مظلوم واقع شده است/بناب به عنوان پایتخت کتاب ایران

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس،  امین رفیعی در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه نبود فضای مناسب برای مطالعه در شهرستان و عدم فرهنگ‌سازی مناسب برای مطالعه کتاب به عنوان دو مشکل اساسی در بحث کتابخوانی در این شهرستان است؛ اظهار داشت: در کنار کمبود فضای کتابخانه از لحاظ نرم افزاری نیز مشکل داریم و باید برای رفع این کمبودها قدم‌های اساسی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: رفع این مشکلات به تنهایی از عهده نهاد کتابخانه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج است و خیران عزیز و تمام دستگاه‌ها برای حل این مشکل قدم بردارند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از اقدام شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی بناب اذعان کرد: با افزایش فرهنگ مطالعه و ارتقای فرهنگ مطالعه شاهد کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

رفیعی در ادامه خواستار همکاری تمام ادارات و نهادها در خصوص برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در ایام الله دهه مبارک فجر با مسئولان برگزاری این مسابقه شد.

این گزارش می افزاید، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب از پیشنهاد این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 98 خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای نیز بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و شهرداری به امضاء رسیده و اقدامات اولیه را برای انتخاب این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب ایران انجام داده‌ایم.

حبیب صدقی سپس با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در این شهرستان تصریح کرد: تاکنون بیش از 340 نفر از قشرهای مختلف مردم برای شرکت در مسابقه کتابخوانی ثبت نام کرده اند و امیدواریم که تعداد شرکت کنندگان به حدود 500 نفر افزایش یابد.

به گفته وی، این مسابقه از 5 عنوان کتاب پانزدهم بهمن ماه برگزار خواهد شد و در نهایت به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به 40 نفر برتر هر کدام 2 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

صدقی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه یادآور شد: برای اینکه بتوانیم بناب را به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی کنیم، ضروری است تمام ادارات و نهادها کارهای انجام یافته و پیشنهاد خود را در این خصوص برای ترویج کتاب و کتابخوانی ارائه کنند.