ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولان از اهداف اصلی جنگ روانی دشمن است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان بناب با موضوع«پدافند سایبری، آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی» در محل مجتمع فولاد صنعت بناب با بیان اینکه در مقطع فعلی در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و باید به این موضوع باور کامل داشته باشیم؛ اظهار کرد: باید آمادگی لازم را برای مقابله با جنگ اقتصادی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: تعریف درست از جایگاه واقعی روابط عمومی باید در دستور کار مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها ویترین هر سازمان و اداره‌ای هستند؛ اذعان کرد: روابط عمومی‌ها باید به رسالت و وظیفه خود باور درونی داشته باشند.

رفیعی به ویژگی‌های یک روابط عمومی فعال اشاره و تصریح کرد: علاقه، انگیزه و پشتکار، تعهد و تخصص از ویژگی‌های بارز یک روابط عمومی خوب است.

وی تأکید کرد: سرعت در اطلاع رسانی، جلب اعتماد مردم و مسئولیت‌پذیر بودن از دیگر ویژگی‌های یک روابط عمومی موفق است و فردی که در روابط عمومی کار می‌کند باید به کار خود عشق و علاقه داشته باشد.

فرماندار بناب با اذعان به اینکه روابط عمومی‌ها به عنوان حلقه مفقوده در نظام اداری استان و شهرستان هستند؛ گفت: در بحث مقایسه‌ای در خیلی از بخش‌ها استان ما در رتبه‌های نخست واقع شده است ولی در بیان آن غافل هستیم که باید این نقیصه مورد بازنگری قرار گیرد.

رفیعی اذعان کرد: یکی از اهداف جنگ روانی دشمن ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولان است.

وی افزود: مطالب ارائه شده از سوی روابط عمومی ها باید در راستای منافع مردم و دستگاه های اجرایی باشد.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب با اشاره به ضرورت تقویت جایگاه روابط عمومی ها در ادارات و سازمان ها اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند، لذا ارتباط روابط عمومی ها با خبرنگاران باید تنگاتنگ باشد.

رفیعی مهم‌ترین نقش روابط عمومی ها را پاسخگویی به افکار عمومی دانست و تصریح کرد: کار مسئولان ادارات در یک اتاق شیشه‌ای است و این به برکت وجود فضای مجازی است و نمی‌توان آن را کتمان و فیلتر کرد.

بر پایه این گزارش، در ادامه نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان بناب سرهنگ فرهاد راستی رئیس پلیس فتای جنوب استان مطالبی را در خصوص پدافند سایبری، آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی بیان کرد.

همچنین در این نشست از زحمات و تلاش های داود پورملااقدم خبرنگار سابق صدا و سیمای با اهدای لوح تجلیل بعمل آمد.

اولین نشست روابط عمومی های ادارات شهرستان بناب به همت شورای هماهنگی روابط عمومی های این شهرستان در محل مجتمع فولاد صنعت بناب تشکیل یافت.