دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان بناب چشمگیر است

به گزارش بناب نیوز به نقل از مهر، امین رفیعی ظهر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم و علیرغم تحریم های صورت گرفته در ۱۰ ماه گذشته سال جاری کالاهای مختلفی به ارزش ۸۵ میلیون دلار از طریق گمرک بناب به خارج از کشور صادر شده است که در مدت مشابه سال قبل ارزش محصولات صادراتی ۵۰ میلیون دلار بود که ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بعد از تبریز بیشترین میزان صادرات کالا مربوط به شهرستان بناب است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با یادآوری اینکه قبل از انقلاب تنها ۵۰ درصد واجدین شرایط می توانستند از خدمات تحصیل در آموزش و پرورش استفاده کنند؛ تصریح کرد: هم اکنون ۲۷ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان بناب در ۱۷۰ مدرسه شهرستان مشغول تحصیل هستند و قریب به ۹۹ درصد واجدین شرایط از خدمات آموزش و پرورش بهره مند هستند.

رفیعی اذعان کرد: قبل از انقلاب هیچ شعبه دانشگاهی در شهرستان بناب فعالیت نداشت ولی امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی بالای ۱۰ هزار دانشجو در ۷ واحد دانشگاهی شهرستان در رشته های مختلف تحصیلی مشغول تحصیل هستند.

به گفته وی، هم اکنون شهرستان بناب دارای ۱۳ باب سالن مختلف ورزشی بوده و ۴ سالن ورزشی نیز در سطح شهرستان در حال تکمیل هستند و سرانه فضای ورزشی در شهرستان بناب از ۱۰ سانتی متر به ۸۰ سانتی متر افزایش یافته است.

فرماندار بناب همچنین با بیان اینکه شهرستان بناب به یکی از شهرستان های پیشرو در کشور تبدیل شده است؛ گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی نتیجه وحدت مردم و مسئولان است و این مهم همچنان باید حفظ و تداوم داشته باشد.

رفیعی در ادامه سخنان خود پشتوانه مردمی را مهم ترین نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی اعلام و تأکید کرد: مردم انقلابی و متدین شهرستان بناب با حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به دشمنان نشان خواهند داد که این مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده و از این نظام حمایت خواهند کرد.