نبود مرکز فرماندهی برای انجام امور فرهنگی درکشور

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در نشست کار گروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بناب با بیان اینکه فعلاً نهادهای رسمی کشور تکلیف خود را با موضوع فضای مجازی مشخص نکرده‌اند؛ اظهار کرد: بعد از گذشت یک سال از طرح این موضوع به این نتیجه رسیده‌ایم که در بحث فضای مجازی ابتکار عمل را به دست گیریم.

وی افزود: با وجود اینکه در کشور متولی فرهنگی زیادی وجود دارد و هر کدام آنها نیز از بودجه‌های لازم برخوردار هستند ولی در بحث مسائل فرهنگی جزیره‌ای عمل می‌شود و نتایج آن را شاهد هستیم.

رئیس کار گروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان بناب با اشاره به مشکل سد معبر در سطح شهرستان گفت: در این زمینه شهرداری و نیروی انتظامی اقداماتی را از چند ماه پیش آغاز کرده‌اند ولی برای حل این مشکل نیاز به کار فرهنگی بیشتری است و برای رفع مشکل سد معبر باید خود مردم پای کار بیایند.

رفیعی سپس با اشاره به اینکه استفاده از مواد محترقه در ایام آخر سال در سطح کشور به یک معضل تبدیل شده است؛ تصریح کرد: سنت‌های اصیل و باستانی کمرنگ شده و به فراموشی سپرده شده‌اند و مواد محترقه جای برنامه‌های سنتی را گرفته است و به علت عدم فرهنگ‌سازی میدان را واگذار کردیم و این یک زنگ خطر است و برای برون رفت از شرایط فعلی باید چاره‌سازی شود.

وی با اذعان به اینکه ارتباط ادارات با خبرنگاران شهرستان ضعیف است، از مسئولان ادارات خواست با انتخاب افراد کاربلد و علاقمند در پست‌های روابط عمومی در ارائه عملکرد فعالیت‌های اداره خود تسریع کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب یادآور شد: ارائه اخبار حوادث شهرستان باید از کانال مدیریت بحران انجام گیرد که مسئولیت مدیریت بحران در شهرستان‌ها فرماندار است و در مواقع پیش آمده افراد و اشخاص از هرگونه اظهارنظر اجتناب کرده و اجازه دهند اخبار صحیح و واقعی انتشار یابد.

رفیعی در ادامه سخنان خود بر ساماندهی متکدیان در این شهرستان تأکید کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب نیز در این نشست  با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های مختلف ورزشی و تفریحی مردم را از رفتن به سمت مواد محترقه دور می‌کند؛ گفت: با استفاده از ظرفیت مؤسسات مردم نهاد و با برگزاری مسابقات مختلف ورزش‌های بومی به مواد محترقه «نه» خواهیم گفت.

سیدمجید یزدانی با اشاره به مشکل ترافیک سنگین در خیابان دانشجو اظهار کرد: خیابان دانشجو توسط مسئولان مربوطه رها شده است و ترافیک در این خیابان بیداد می‌کند و با ازدحام خودروها در این خیابان عبور و مرور برای اهالی مشکل شده است.

وی با انتقاد از نحوه رفتار و فعالیت کبابی‌های واقع در میدان بسیج افزود: کباب پزانی که در این میدان فعالیت می‌کنند هرکدام یک نفر را استخدام کرده و در وسط خیابان قرار داده‌اند تا مردم را به مغازه‌های خود دعوت کنند که این کار به برند کباب بناب لطمه وارد می‌کند و نوعی آبروریزی است و وجهه خوبی ندارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بناب از مسئولان امر خواستار برخورد با این اقدام کباب پزان میدان بسیج شد.