برگزاری مراسم اختتامیه گرامیداشت روز جهانی تالاب ها در بناب

به گزارش بناب نیوز مراسم اختتامیه گرامیداشت روز جهانی تالاب ها با حضور معاون اداره کل محیط زیست استان، مسئولین شهرستانی و فعالین محیط زیست در سالن اجلاس فرمانداری بناب برگزار شد.

فرماندار بناب در این مراسم گفت: تالاب قره قشلاق بناب بعنوان یکی از ذخیره گاه ها و مبدا استراتژیک گونه های جانوری و گیاهی منطقه محسوب می گردد که خوشبختانه با فعالیت سازمان های مردم نهاد امروزه به یکی از مطالبات اصلی شهرستان در بخش محیط زیست تبدیل شده است.

وی افزود: بارندگی های اخیر، وضعیت این تالاب را تقریبا در حالت تثبیت نگه داشته است ولی خشکسالی های گذشته باعث گردیده تالاب قره قشلاق با تهدیداتی جدی مواجه شود.

امین رفیعی وضعیت آب در شهرستان بناب را بحرانی توصیف کرد و گفت خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه صرفه جویی مصرف آب بویژه در حوزه کشاورزی در بناب انجام شده است که مبارزه با چاههای غیرمجاز و گسترش کشاورزی با آبیاری قطره ای موید این مسئله است اما هر چقدر در این زمینه فرهنگ سازی گردد باز هم کم کاری شده است.

وی ادامه داد: ارتقاء سطح حفاظتی ، تخصیص کامل حق آبه تالاب قره قشلاق، توسعه صنعت گردشگری و صندوق خرد زنان روستایی و تغییر معیشت حاشیه این تالاب از مهمترین مطالبات مردمی در حوزه زیست محیطی می باشد.