زبان هنر بهترین وسیله و ابزار برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در آیین اختتامیه جشنواره‌های هنری شهرستان بناب در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به ضرورت احداث سالن فرهنگی برای شهرستان بناب با ظرفیت مناسب برای استفاده شهروندان و علاقمندان به هنر، آمادگی خود و شورای اسلامی شهر بناب را برای تأمین زمین مورد نیاز این سالن اعلام کرد.

وی افزود: با زبان فرهنگ و هنر است که می‌توان فرهنگ اسلامی را در جامعه رونق داد و تنها راهی که می‌تواند از بزهکاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند، توجه به زبان فرهنگ و هنر است و مجموعه شهرستان آماده همکاری با هنرمندان در زمینه‌های مختلف است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در آیین اختتامیه جشنواره‌های هنری این شهرستان با ارائه گزارشی از روند برگزاری این جشنواره‌ها گفت: در هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی شهرستان بناب 93 هنرمند 152 اثر خوشنویسی و در آثار تجسمی نیز 7 هنرمند 22 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند.

حبیب صدقی افزود: در سیزدهمین جشنواره آوای موسیقی شهرستان نیز که به دلیل استقبال بیش از حد گروه های هنری به مدت 3 روز برگزار شد، 28 گروه موسیقی از شهرهای تبریز، مراغه، میاندوآب و بناب شرکت نموده بودند که 23 گروه به مرحله نهایی راه یافتند.

به گفته وی، در نوزدهمین جشنواره تئاتر شهرستان نیز 20 متن نمایشی به دبیرخانه واصل شده بود که 15 گروه آماده ارائه نمایش شدند که 8 نمایش در قالب 4 نمایش خیابانی و 4 نمایش صحنه‌ای برنامه‌های خود را اجرا کردند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از همکاری‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر بناب و سایر ادارات و هنرمندان در امر برگزاری این جشنواره‌ها اظهار کرد: مردم در طول برگزاری این جشنواره‌ها استقبال خوبی کردند که به جهت عدم گنجایش سالن برای مراجعین شرمنده مردم شدیم که امیدواریم مسئولان محترم نسبت به احداث سالن اجتماعات در شأن مردم و هنرمندان این شهرستان اهتمام نمایند.

بنا بر این گزارش، بعد از اجرای برنامه های متنوع هنری و موسیقی عاشیقلار در اختتامیه جشنواره های هنری شهرستان بناب، جوایز و هدایای نفرات و گروه های برتر این جشنواره ها به هنرمندان حاضر اهداء شد.

بر پایه گزارش خبرنگار ما از محل برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره های هنری شهرستان بناب شامل هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی و خوشنویسی، سیزدهمین جشنواره آوای موسیقی و نوزدهمین جشنواره تئاتر شهرستان بناب، به دلیل استقبال بیش از حد هنرمندان و علاقمندان هنر از آیین اختتامیه جشنواره های هنری شهرستان بناب جمع کثیری از مردم به جهت عدم وجود جا برای نشستن و حتی ایستادن مجبور شدند محل سالن برگزاری مراسم را ترک کنند.

استقبال گرم و کم نظیر مردم شهرستان بناب از چنین مراسماتی وظیفه مسئولان را برای احداث سالن اجتماعات با فضای بزرگ تر و ظرفیت بیشتر برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری سنگین تر کرد و جا دارد مسئولان استانی و شهرستانی نسبت به احداث سالن اجتماعات با ظرفیت حداقل یک هزار نفر در این شهرستان اهتمام کنند.

شهرستان 140 هزار نفری بناب در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی یکی از شهرهای قطب و پیشرو این استان در پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری و همچنین برگزاری جشنواره های متعدد هنری و فرهنگی است.

یکی دیگر از جشنواره های مهم این شهرستان که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و مدیر پرتلاش این اداره قرار است بزودی برگزار شود و علاقمندان زیادی نیز از طیف هنرمندان و هنردوستان از آن استقبال می‌کنند، جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب است.