روزانه حوادث رانندگی 10 میلیارد تومان به آذربایجان‌شرقی خسارت وارد می کند

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، روح الله رضایی در همایش نقش زنان در رابطه با ایمنی راه ها و کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری با ارائه گزارشی از آمار تلفات جاده‌ای به تفکیک شاخص‌های مختلف در کشور و استان و همچنین نقش بانوان در کاهش این تلفات، به یادگیری و آموزش موارد ایمنی تأکید کرد.

 رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی، تعداد افراد فوتی و جرحی از ناحیه رانندگی را در آذربایجان شرقی طی یک سال 16 هزار و 192 نفر اعلام کرد.

رضایی افزود: روزانه میزان خسارات مالی وارده از این ناحیه 10 میلیارد تومان بوده که خسارت هنگفتی است.

شهردار بناب نیز طی سخنانی در این همایش آموزش را رکن اصلی در کاهش مشکلات ناشی از تصادفات دانست و گفت: با همراهی و همدلی که در شهرستان وجود دارد، می‌توان با بهره‌گیری از کار تیمی در کاهش تصادفات قدم برداشت.

محبوب تیزپاز نیاری با اشاره به نامساعد بودن وضعیت معابر عمومی و آسفالت محلات و خیابان‌های شهر گفت: با ناهمواری‌هایی که در پیاده‌روهای شهر وجود دارد امکان رفت و آمد و تردد برای افراد سالم با مشکل انجام می‌شود چه برسد به افراد معلول جامعه!

وی با تأکید بر اینکه عمده حوادث ناشی از دقت ناکافی رخ می‌دهد؛ افزود: اگر انسان با عقل، تدبیر و سرعت مطمئنه رانندگی کند، مشکلات کمتر خواهد شد.

تیزپاز کلیددار شهر بناب در ادامه از راه‌اندازی دستگاه بازیافت آسفالت در بناب خبر داد و افزود: بزودی با بهره‌برداری از آن مشکل آسفالت این شهر تا حدودی مرتفع خواهد شد.