متأسفانه شوراهای اسلامی شهر از موضوعات فرهنگی غافل شده‌اند!

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، محسن رحیمیان در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بناب در جمع ائمه جماعات مساجد شهرستان با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شوراها که فرمودند«اگر شوراها به وظایف خود عمل کنند مشکلی به وجود نمی‌آید»؛ اظهار داشت: متأسفانه شوراهای اسلامی شهر در سراسر کشور از موضوعات فرهنگی غافل شده‌اند و این امر باعث شده تا برخی مشکلات و ناهنجاری‌ها را در جامعه شاهد باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بناب افزود: باید به سرمایه‌های اجتماعی در جامعه بها داد و هر حکومتی که سرمایه اجتماعی نداشته باشد، در آن کشور مشکلات و ناهنجاری‌ها افزایش می‌یابند.

رحیمیان از طلاق، اعتیاد، بیکاری، فساد و اشرافی‌گری در بین مسئولان را از معضلات اساسی جامعه ذکر کرد و افزود: اگر در جامعه برای کاستن این معضلات حرکت نشود، مشکلات زیادی گریبانگیر جامعه خواهد شد.

وی با اذعان به اینکه در کشور ما امانت به اهل آن سپرده نشده است؛ یادآور شد:در کشور ما اصل شایسته سالاری و سپردن مسئولیت‌ها به افراد شایسته و توانمند به فراموشی سپرده شده است.

این گزارش حاکی است، در ادامه این نشست ائمه جماعات حاضر هر یک با بیان دیدگاه های خود در مورد مسائل فرهنگی جامعه، بر ادامه برگزاری این جلسات باحضور دیگر افراد نخبه و آشنا به مسائل فرهنگی تأکید کردند.

همچنین در این نشست حاضران از طرح تجمیع برگزاری مجالس ترحیم در شهرستان استقبال کردند و مقرر شد در آینده نزدیک با تشکیل نشست دیگری با حضور افراد حاضر و مسئولان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه در خصوص این پیشنهاد همفکری کرده و برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آید.