اجرای 83 طرح اشتغال‌زایی در سطح روستاهای شهرستان بناب/ صادرات 123 هزار تن کالا از بناب به خارج

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در آخرین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب در سال 97 با بیان اینکه هدف از تشکیل این کارگروه رفع مشکلات پیش‌روی صاحبان صنایع و بسترسازی برای سرمایه‌گذاری است؛ اظهار کرد: حوزه تولید و اشتغال در شهرستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ و افزایش اشتغال و تولید استفاده کنیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط بخش‌های دولتی و خصوصی برای افزایش اشتغال‌زایی و افزایش تولید در شهرستان افزود: طی سال‌جاری 11 میلیارد و 430 میلیون تومان برای رونق واحدهای تولیدی شهرستان اختصاص یافته بود که 10 میلیارد تومان آن پرداخت و دو طرح دیگر نیز در شرف دریافت تسهیلات هستند.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب سپس از پرداخت تسهیلات برای 83 طرح اشتغال‌زایی در سطح روستاهای شهرستان خبر داد و تصریح کرد: برای اجرای 13 طرح فراگیر نیز 9 میلیارد و 360 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده بود که به دلیل بالا بودن نرخ‌های سود بانکی از آن استقبال نشد.

رفیعی، از پرداخت 27 میلیارد و 416 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی شهرستان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 123 هزار تن کالا از طریق گمرک بناب به خارج از کشور صادر شده است که این میزان در مدت مشابه سال قبل 70 هزار تن بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب اذعان کرد: از نظر ارزش ریالی نیز این میران کالای صادراتی در سال‌جاری 98 میلیون دلار است که در مدت مشابه سال قبل 60 میلیون دلار بود و باوجود محدودیت‌های صورت گرفته جهش خوبی را در صادرات شهرستان شاهد بوده‌ایم.

رفیعی تصریح کرد: کارگروهی در سطح شهرستان تشکیل و به‌طور سرزده از طرح‌هایی که به آنها تسهیلات داده شده است، بازدید خواهد کرد و اگر واحدی بعد از دریافت تسهیلات آن را در محل دیگر خارج از اشتغال‌زایی و تولید هزینه کند، با آن واحد برخورد خواهد شد.

وی افزود: در سال 94 بابت 50 هکتار زمینی که توسط مرکز ایستگاه تحقیقاتی جهادکشاورزی برای توسعه فضاهای فیزیکی دانشگاه بناب اختصاص یافت، از این محل 6 میلیارد تومان به این مرکز پرداخت و مقرر شد که با این مبلغ در راستای تولید بوقلمون و ایجاد اشتغال به‌کارگیری شود که طی این مدت تنها به احداث دو فقره سوله 400 و 170 متری اکتفا شده است و با وجود پیگیری‌های فرمانداری و نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی هنوز مرکز تحقیقات جهادکشاورزی به تعهدات خود عمل نکرده  است.

فرماندار بناب تأکید کرد: شدیداً از این جهت گله‌مند هستیم و مسوولان امر باید در این خصوص پاسخگو باشند که مبلغ 6 میلیارد تومان کجا هزینه شده و کی هزینه خواهد شد؟!