عدم توجه به استانداردهای ساخت و ساز قطعا موجب بروز حوادث ناگوار می شود

به گزارش بناب نیوز به نقل از ایسنا، امیر عباس سلطان پور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با اشاره به حادثه ریزش یک خانه باغ در بناب و فوت دو نفر در این حادثه اظهار کرد: بروز این گونه حوادث هشداری برای رسیدگی بیشتر و بهتر مسئولان برای صدور مجوز و رعایت استانداردهای ساخت و سازها است.

وی با بیان اینکه با نظارت های دقیق و رعایت اصول ساخت ساز ها شاهد کاهش چشمگیر تلفات در حوادث خواهیم بود، افزود: تمامی نهادهای مرتبط در امر ساختمان سازی و خانه باغات ملزم هستند با رعایت تمام اصول  از دادن پروانه ساخت غیر اصولی خودداری کنند .

معاون فرماندار بناب با اشاره به اینکه کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در معرض بروز انواع حوادث طبیعی قرار دارد، اظهار کرد: از ۲۴ بلای طبیعی شناخته شده در جهان، ۲۱ مورد آن در ایران وجود دارد، که با چنین شرایطی انتظار می رود با هماهنگی که بین ارگان های مربوطه صورت میگیرد، برنامه ریزی های مدون در راستای پیشگیری و عملکرد مناسب در زمان بروز این حوادث انجام پذیرد.

سلطان پور با اشاره به خشک شدن بخش زیادی از آب دریاچه ارومیه در طی سالیان گذشته، افزود: آب این دریاچه طی چند سال از ۱۳ و نیم میلیارد متر کعب به یک ونیم میلیارد متر مکعب کاهش یافته است که این اتفاق ناگوار در طول سالیان متمادی معضلات جبران ناپذیری از قبیل طوفان نمک، بیماری های ریوی و کاهش سطح آب سفره های زیر زمینی را برای شهرهای همجوار این دریاچه از جمله بناب به همراه خواهد داشت.

وی به آمادگی تمام های نهادها در مقابله با هر گونه حوادث طبیعی و غیر طبیعی شهرستان اشاره کرد و افزود: کارگروه های مقابله با حوادث باید در طول سال از نظر تجهیزات و آموزش های تخصصی آمادگی های کامل را داشته باشند.