بدنه کارشناسی ادارات شهرستان به قوانین و مقررات اشراف کامل ندارند/ صادرات 100 میلیون دلاری کالا از بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بناب در سال 97 در جمع مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان با بیان اینکه بدنه کارشناسی ادارات شهرستان بناب به قوانین و مقررات اداری تسلط و اشراف کامل ندارند؛ اظهار کرد: در این خصوص نواقصاتی داریم که اگر این موضوع در ادارات حل نشود، در اجرای قوانین و پاسخ به مطالبات مردم با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی اضافه کرد: در سال 98 توجه به این موضوع جزو دستور کار شورای اداری شهرستان خواهد بود و با تشکیل کلاس‌ها و دوره‌های آموزش ضمن خدمت در راستای برطرف کردن این مشکل قدم‌های لازم را خواهیم برداشت.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب با اشاره به اینکه در سال 97 برای اجرای 90 پروژه مصوب شهرستان 29 میلیارد و 600 میلیون تومان اختصاص یافته بود؛ تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان تنها 6 میلیارد تومان که 20 درصد را شامل می‌شد، تخصیص یافت و این نشان می‌دهد که دولت با مشکلاتی مواجه است.

رفیعی با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی نباید به اعتبارات دولتی اکتفا کرد؛ گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه ها استفاده کرد.

وی سپس از اختصاص بیش از 10 میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش افزوده به شهرداری بناب خبر داد و بیان کرد: از ابتدای سال 1392 تاکنون بالغ بر 32 میلیارد تومان اعتبار برای عمران و آبادانی روستاهای شهرستان بناب تخصیص یافته است که تنها در سال جاری 87 هزار متر مربع از معابر روستاهای شهرستان زیرسازی و آسفالت ریزی شد.

فرماندار بناب در بخش دیگری از سخنان خود از صادرات کالا از طریق گمرک بناب به ارزش 100 میلیون دلار در 11 ماهه امسال خبرداد و گفت: این میزان صادرات در مدت مشابه سال قبل 60 میلیون دلار بود و این نشان می‌دهد که می‌توان از ظرفیت بخش تولید و صادرات به نحو مطلوب استفاده کرد.

رفیعی با تأکید بر لزوم چابک‌سازی در سطح ادارات شهرستان گفت: قطعاً فردی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بر عهده گرفته است 24 ساعت شبانه روز باید جهادی وار در خدمت مردم و نظام باشد و وقت اداری معنا نداشته باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌ها و اقدامات نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در راستای تأمین امینت شهرستان خاطرنشان کرد: شهرستان بناب از لحاظ شاخص امنیت فوق‌العاده بالاست و با وجود اینکه موقعیت شهرستان در محور مواصلاتی چندین استان کشور قرار گرفته و حجم بالای قاچاق از این مسیر صورت می‌گیرد ولی در سایه تلاش عزیزان در این حوزه هیچ مورد امنیتی نداریم.

فرماندار بناب در ادامه تأکید کرد: همچنین به‌خاطر رعایت حال مردم از سال 98 تمام جلسات شهرستان خارج از وقت اداری برگزار خواهد شد.