ضرورت توجه مسؤولان شرکت «کاوه سودا» به تقویت لاگن‌های ذخیره‌سازی

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، عباس ممقانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بناب با بیان اینکه نباید به بهانه خشکسالی حریم رودخانه‌ها مورد ساخت و سازهای بی رویه قرار گیرد؛ اظهار داشت: با توجه به سابقه سیل در برخی نقاط روستایی و شهری بناب در صورت ادامه بارش‌ها احتمال وقوع سیل در پارک ملت و فدک متصور است؛ لذا پیشنهاد می شود برای جلوگیری از حوادث احتمالی چند روز این پارک ها تعطیل شوند.

وی با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی های شدید در روزهای آتی اظهار کرد: احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی و همچنین احتمال سرریز شدن پساب از لاگن‌های ذخیره سازی پسماندهای شرکت کاوه سودا وجود دارد که خطرات این به مراتب بیشتر از سیلاب معمولی است که جا دارد مسؤولان نسبت به ارائه هشدارهای لازم به مسئولان این شرکت برای اتخاذ تدابیر لازم انجام دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بناب نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه اعضای ستاد مدیریت بحران وظایف و مأموریت‌های محوله را یکبار دیگر مطالعه کنند؛ افزود: ستاد مدیریت بحران در سال 1382 تشکیل یافته و سازمان های ارائه کننده خدمات باید از ارائه خدمات بصورت سلیقه‌ای پرهیز کنند و جزیره‌ای عمل نکنند.

محسن رحیمیان همچنین با تأکید بر ضرورت آمادگی کلیه واحدها و اطلاع‌رسانی به مردم برای مواجهه صحیح با سیلاب و آبگرفتگی تصریح کرد: سیل اخیر هشدار جدی برای مسئولان بود که آن ها را از خواب بیدار کرد و نوعیهشدارباش برای مسئولان بود که اگر مسؤولان در زمان خود جلوی برخی اقدامات را می گرفتند امروز شاهد این مسائل نبودیم.

این عضو شورای اسلامی شهر بناب در ادامه اذعان کرد: این مشکلات از این ناحیه به وجود می‌آید که به نظریات کارشناسان اهمیت نمی‌دهیم.