نباید ارزش خدمت به مردم را از دست بدهیم

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، آیت الله شیخ جواد مروی در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب همزمان با جشن نیمه شعبان و سالروز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) جشن بزرگ انتظار با تبریک سالروز ولادت یگانه منجی عالم بشریت و نیز با بیان اینکه کسب علم برای طلبه شغل نیست بلکه یک رسالت است؛ اظهار داشت: این رسالت هم رسالت جهانی است.

وی با تأکید بر اینکه رسالت حوزه و طلاب مسلح شدن به سلاح علم برای مبارزه با دشمنان این مکتب است؛ افزود: طلبگی شغل نیست بلکه یک رسالت است.

استاد حوزه علمیه قم سپس ضمن تبریک به طلابی که امروز به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند، خطاب به آن ها بیان کرد: طلابی که رسالت سربازی حضرت ولی عصر(عج) را به دوش می گیرید بدانید که انجام این رسالت بزرگ باید با معنویت قرین باشد.

آیت الله مروی تصریح کرد: امروز مسئولیت سنگینی بر عهده شما واگذار می شود که این مسئولیت سنگین باید با معنویت همراه باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه یکی از رسالت های مهم علما و طلاب خدمت به مردم است؛ اذعان کرد: در جریان سیل اخیر در کشور روحانیون و طلاب به رسالت خطیر خود به خوبی عمل کردند و حوزه علمیه قم با تعطیل کردن دروس حوزه اساتید و طلاب خود را به مناطق سیل زده کشور گسیل داشت.

آیت الله مروی یادآور شد: انصافاً حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب نیز در این امر خیر حضور گسترده ای داشته و به یاری سیل زدگان کشور شتافتند، از این رو نباید ارزش خدمت به مردم را از دست بدهیم.

این گزارش حاکی است، در این جشن بزرگ پس از اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و مداحی 36 نفر از طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند.

گفتنی است، شهرستان 140 هزار نفری بناب در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و هم اکنون بیش از 700 طلبه برادر و خواهر در حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) این شهرستان که یکی از حوزه های قوی و نمونه در سطح کشور محسوب می شود، مشغول تحصیل دروس دینی هستند.