ساز و کار شورای فرهنگی بناب بر پایه‌ی بیانیه گام دوم انقلاب

http://www.bonabnews.com/incl/upload/Plugins/Content/image/2019-07/25281_1564078011888.jpg

به گزارش بناب نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حجت السلام مصطفی باقری بنابی امام جمعه بناب در جلسه شورای فرهنگی و ستاد  امر به معروف و نهی از منکر  این شهرستان با اشاره به بیانیه دوم انقلاب گفت: گام دوم انقلاب خطاب به ملت ایران توسط مقام رفیع ولایت و رهبری بوده که  بدانیم جایگاه هر کدام درباره معنویت و اخلاق در این مملکت و نظام کجا قرار دارد.

باقری بناب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: #بیانیه_گام_دوم_انقلاب شامل مسایل معنوی واخلاقی است؛ معنویت به معنی برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص،  توکل و  ایمان در خود و جامعه است و اخلاق به معنی رعایت فضیلت هایی چون خیر خواهی،  گذشت،  کمک به نیازمندان،  راستگویی،  شجاعت،  تواضع،  اعتماد به نفس و دیگر اخلاقیات نیکوست.

وی ادامه داد:  معنویت و اخلاق، جهت دهنده هر حرکتی و فعالیت‌های خودی و اجتماعی و نیاز هر جامعه است و بودن آنها محیط زندگی را حتی با کمبود‌های مادی بهشت، و نبودن آنها حتی با برخورداری مادی جهنم می‌سازد.

باقری بنابی در تحلیل  بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: شعور معنوی و وجدان اخلاقی جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد، بی‌گمان محتاج جهاد و تلاش است و این جهاد و تلاش بدون همراهی حکومت ها توفیق چندانی نخواهد یافت؛ اخلاص و معنویت البته با دستور و فرمان بدست نمی‌آید و حکومت‌ها نمی‌توانند با قدرت قاهره ایجاد کنند، اولا باید منش و رفتار اخلاقی و معنوی داشته باشند و ثانیا زمینه را برای رواج آن در جامعه فراهم کنند و به نهاد اجتماعی در این باره میدان نهند و کمک نمایند و با کانون‌های ضد معنویت و اخلاق به شیوه معقول ستیز کنند وخلاصه اجازه ندهند با زور و فریب جهنمی کنند.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولان این شهرستان  افزود: در هر ولایت، شهر و استان مسئولان  اعم از علما،  مجریان،  مدیران الگو و معیار مردم هستند درهر  شهری گام برداشتن،  یک حرف زدن  و قدمی برداشتن اولا باید مسئولان  خود  عامل این گام و حرف باشند.

باقری بنابی ضمن گلایه مندی از برخی مسئولان و تقدیر ازمردم گفت: مردم در چهل سال تمام سختی‌ها را تحمل کرده‌اند  و به مسئولان نظام که نماد و نماینده آن  هستند  لبیک گفته اند و  در طول این چهل سال مردم را به هر رویدادی انقلابی فراخوانده اند، ملت با بصیرتی مثال زدنی لبیک گفته‌اند و هر جا  درخواست کمک به نیازمندان کرده اند ملت در راس امور بودند و خودجوشانه عمل کرده‌اند در این میان وظیفه ما چیست؟ ما باید از آن‌ها درس  بگیریم  و یا آن‌ها از ما!!!، ما باید به آن‌ها راه را نشان دهیم و یا آنها به ما مسئولان،  این انقلاب و مقام معظم رهبری نیز  از ما انتظار دارد.

عمران دوستی فرمانده سپاه ناحیه بناب نیز در این جلسه با بیان اینکه سپاه با همکاری سایر ادارات و نهادها توانسته قدم های ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلف فرهنگی بردارد، گفت: هم‌اکنون 400  دانش آموز، دانشجو در قالب اردوهای جهادی در مدارس مختلف و مناطق محروم  شهرستان بناب در راستای بهینه سازی و تعمیر مدارس همکاری دارند.

فرمانده سپاه ناحیه بناب در ادامه  افزود: هم اکنون بسیجیان این شهرستان در حال احداث و تکمیل 50  باب خانه محروم برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی  هستند که امیدواریم تا پایان سال جاری در مناسبت‌های خاص اعم از هفته بسیج، دهه فجر و ایام با شکوه نظام،  امسال آنها را در اختیار خانواده‌های محروم قرار دهیم.

عمران دوستی:  از ایجاد و راه ندازی  41 صندوق قرض الحسنه وام  و ایجاد اشتغال زایی پایدار فردی و خانوادگی در سطح شهرستان بناب و روستاها خبرداد.

وی افزود: 15 اتوبوس  در قالب  کاروان راهیان نور و از همه مهمتر یک کاروان نیز در قالب  اعضای شورای اداری  به مناطق  شمال غرب کشور  اعزام خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب با بیان اینکه فرمایشات امام جمعه محترم نیز جزو دغدغه‌های ماست گفت:  باید در راستای  بیانیه گام دوم انقلاب قدم‌هایی عملیاتی برداشته شود  و بعضی ادارات در اجرا  و برگزاری همایش‌های بیانیه گام دوم انقلاب کم لطفی می‌کنند که امیدواریم ادارات موظف شوند در جلسه بعدی شورای فرهنگی موارد اجرایی خود را در پیرامون گام دوم انقلاب در جلسه مطرح کنند.

دوستی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از اولین روز تحویل سال 98 مردم مومن و متدین و انقلابی این شهرستان کمک‌های  نقدی و غیر نقدی را به همنوعان خود در مناطق سیل زده ارسال کرده‌اند و  بار دیگر باهمت و اراده مردم با جمع آوری مبالغ نقدی آمادگی کامل داریم  که در شهرهای سوسنگرد، هویزه به تعداد 27 باب خانه توسط خیرین  این شهرستان احداث  خواهد شد.