عملیات اجرایی نیروگاه 450 مگاواتی سهند بناب با دستور رئیس‌جمهور آغاز شد‌

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان‌شرقی با دستور دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران و با حضور مهندس همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، جمعی از مسوولان صنعت برق، امام جمعه، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسوولان محلی و مردم شهرستان بناب عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F سهند بناب با ظرفیت 451 مگاوات آغاز شد.

نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F سهند بناب در راستای سیاست‌های وزارت نیرو و صنعت برق کشور جهت استفاده بهینه از منابع به‌خصوص سوخت مصرفی نیروگاه ها و افزایش راندمان تولید، طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F سهند در برنامه توسعه تولید برق کشور قرار گرفته است.

این نیروگاه شامل یک واحد توربین گاز از نوع توربین گازی کلاس زیمنس به ظرفیت 307 مگاوات و یک واحد توربین بخار به ظرفیت 144 مگاوات است.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه گفت: این نیروگاه توسط متخصصان داخلی و از سوی شرکت مپنا احداث خواهد شد و جهت تکمیل این طرح 250 میلیون یورو هزینه خواهد شد.

همایون حائزی افزود: با بهره‌برداری از این پروژه نیروگاهی میزان تولید برق در جنوب استان آذربایجان‌شرقی به یک هزار مگاوات افزایش خواهد یافت که کل برق مورد نیاز صنایع جدید و کشاورزی منطقه را تأمین خواهد کرد و توسط شرکت مپنا اجرا خواهد شد.

این نیروگاه که در کنار نیروگاه قدیمی بناب احداث می‌شود، سوخت اولش گاز و سوخت جایگزین گازوئیل است که می‌تواند نیازهای رو به رشد توسعه صنعت آذربایجان‌شرقی را تامین کند.

گفتنی است فاز جدید نیروگاه سهند بناب طبق برنامه، باید تا تابستان 1400 وارد مدار شود.