تولید 310میلیارد کیلو وات ساعت برق در کشور/ 2 هزار مگاوات برق در حال ساخت داریم

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، عباس علی آبادی در آیین کلنگ زنی نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان بناب با بیان اینکه یک هزار و 500 مگاوات برق توسط این شرکت احداث شده است؛ اظهار داشت: هم اکنون 2 هزار مگاوات برق نیز در حال ساخت داریم که این افتخار بزرگی برای نظام اسلامی است.

وی افزود: توربین این نیروگاه توسط متخصصان شرکت مپنا ساخته شده و جزو بهترین نیروگاه های دنیا خواهد بود و ظرف 24 ماه این نیروگاه تکمیل و وارد مدار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مپنا با تأکید بر اینکه صنعت برق در کشور در حال رشد و تکامل است؛ گفت: در ابتدای انقلاب این کشور دارای 7 هزار و 200 مگاوات برق بود که امسال در سایه عنایت حق تعالی و تلاش متخصصان داخلی ظرفیت برق کشور از 58 هزار مگاوات عبور کرده است.

علی آبادی با بیان اینکه دشمنان نظام نمی توانند این کشور را در حوزه برق تحریم کنند؛ افزود: با شرایط فعلی قیمت های برق نمی توان ادامه داد. هم اکنون 310 میلیارد کیلووات برق در ساعت در کشور برق تولید می شود که معادل 90 میلیارد یورو بوده که با مدیریت صحیح می توان صرفه جویی عظیمی در این حوزه به وجود آورد و بزرگ ترین رمز موفقیت کشور صرفه جویی در مصرف برق و ایجاد شغل برای فرزندان این کشور است.