7 توصیه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به دانش‌آموزان است

ضیاء الله اعزازی در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری در بناب اظهار داشت: امروز از جوانانی تقدیر می‌کنیم که وجودشان موجب بالندگی این مرز و بوم است و در عرصه‌ دانشگاه نیز موفق بوده و همچنان خواهند درخشید.

وی با بیان اینکه بناب شهری صاحب‌ نام به‌ واسطه مردمانش است، گفت: آن‌ چه در این شهر ستودنی به‌وجود آمده، به‌ دست مردم بوده است و نمونه بارز آن درخشش دانش آموزان بنابی در کنکور سراسری سال 98 است.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: بناب با 28 هزار دانش‌آموز و 1380 معلم یکی از پویاترین شهرها است و نیاز به تفویض اختیار بیشتری دارد.

اعزازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تنها ضرری که قابل جبران نخواهد بود سوخت فرصت‌ها و از دست دادن زمان است که با هیچ چیز گران‌بها قابل مقایسه نیست و این جوانان این موضوع را به‌درستی درک کردند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی  تأکیدکرد: این موقعیت ویژه نتیجه همگرایی خانواده و معلم است که موفقیت دانش‌آموز را رقم زده است، همدلی و همفکری با عنصر خلاقیت می‌تواند از دانش‌آموزان نخبگانی مسئول بسازد که آینده کشور را تضمین می‌کنند.

وی اضافه کرد: شهرستان بناب  با 7 دانش‌آموز رتبه زیر 100 و 2 دانش‌آموز رتبه زیر 10 جزو شهرهای خوب تحصیلی به‌حساب می‌آید ولی انتظار ما از بناب  با پیشینه فرهنگی بالا بیشتر از این‌ها است که امیدواریم سال‌های آینده این موضوع محقق شود.

وی با اشاره به این که در بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب به 7 مورد که به دانش‌آموزان مربوط می‌شود اشاره کرده است گفت: اولین مورد پیرامون علم و پژوهش است که بزرگترین سرمایه هر کشور نخبگان آن جامعه هستند.

 تاری‌زاده رئیس اداره متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اظهار داشت: شهرستان بناب فرهنگ دوست و شهری فرهنگ پرور است که اگر ما بتوانیم دانش آموزان را در زمینه مهارت آموزی بهتر تربیت کنیم و در زمینه کارآفرینی و اشتغال زایی قدم‌های خوبی برداریم، باعث توسعه و پیشرفت این شهرستان خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تشریح کرد: در زمینه تکنولوژی هسته‌ای، پزشکی پیشرفت‌های خوبی را داشته‌ایم که کافی نیستند و باید با تلاش بی وقفه دانش آموزان و دانشجویان و نخبگان این جامعه به بالاترین پیشرفت دست پیدا کنیم.

محمود قهرمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب نیر در این مراسم یادگیری علم را از بزرگترین توصیه‌های دینی عنوان کرد و گفت: بنده نفرات برتر کنکور شهرستان بناب را به عنوان دانشمندان جوان امروزی و آینده سازان کشور قلمداد می‌کنم.

وی خطاب به دانش آموزان افزود: شما به عنوان قهرمانان تلاشگر، سخت کوشان با برنامه و به عنوان دانشمندانی که مسیر زندگی‌تان عبرت آموز خواهد بود می‌باشید. من این موفقیت را به همه شما تبریک عرض می‌کنم.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و زمینه سازی برای ظهور امام زمان عجل الله، دانش‌آموزان را تاثیرگذار در این فرآیند دانست.

قهرمانی همراهی خانواده‌ها را یکی از شرایط مهم موفقیت دانش آموزان عنوان کرد و گفت: از همه والدین دانش‌آموزان تقدیر و تشکر می‌کنم که با برنامه‌ریزی و صرف وقت چنین دانش آموزانی را به جامعه تحویل می‌دهند.

وی افزود: والدین بعد از ورود دانش آموزان به دانشگاه ارتباط خود را باید بیش از پیش با فرزندان خود حفظ و آن را گسترش دهند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب در پایان از همه مدیران مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم تقدیر و چنین نتایجی را حاصل تلاش‌های چندین ساله آنان و معلمان این دانش آموزان عنوان کرد.