اعزازی ملکی: قیمت لوازم التحریر بالاتر از توان خانواده‌ها است

به گزارش بناب نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت، اعزازی ملکی با اشاره به نبود دفاتر مشق دولتی در بازار، عنوان کرد: متأسفانه با وجود اینکه فقط حدود ۲۰ روز تا بازگشایی مدارس فرصت باقی است اما خبری از دفاتر مشق دولتی با نرخ مصوب در بازار لوازم التحریری نیست.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود اینکه سخنگوی دولت در نشست خبری خود از اختصاص ارز 4200 تومانی برای لوازم تحریر به منظور تنظیم این بازار خبر داد ولی خرید لوازم التحریر به دغدغه خانواده ۱۴ میلیون دانش‌آموز تبدیل شده است.

اعزازی ملکی با یادآوری اینکه لوازم تحریر به دلیل قیمت بالا می‌تواند یکی از دلایل بازماندگی از تحصیل اقشار ضعیف باشد، ادامه داد: با وجود وعده‌ها ولی از اعلام قیمت مصوب لوازم التحریر و ده‌ها میلیون دفترچه‌های دولتی وعده داده شده خبری نیست.

وی بی توجهی به این حوزه را در راستای بی توجهی دولت به حوزه آموزش و پرورش و معرفی دیرهنگام وزیر برای این وزارتخانه در آستانه مهرماه برشمرد و گفت: نابسامانی‌های دو سال گذشته در بازار کاغذ تأثیر مستقیمی در بازار لوازم التحریر داشته و تبدیل به یکی از دغدغه‌های دانش‌آموزان، برای تامین دفاتر مشق شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود:  با مدیریت ضعیفی که وجود داشت، سال گذشته قیمت هر بند کاغذ دولتی که حداکثر 140 هزار تومان قیمت داشت در بازار آزاد به 500 هزار تومان رسید و دولت نیز برای کنترل این روند برنامه خاصی نداشت و امروز خانواده‌ها از این ناحیه دچار آسیب شده‌اند.