فرماندار بناب: 60 مؤسسه مردم نهاد در شهرستان بناب فعالیت می‌کنند

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده شهرستان بناب که با حضور علی پورشکوهی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استاندار آذربایجان‌شرقی تشکیل یافته بود،گزارشی از وضعیت این شهرستان در حوزه اجتماعی و فرهنگی ارائه کرد و با بیان اینکه شهرستان بناب یکی از شهرستان‌های مذهبی و فرهنگی استان و منطقه است، دینداری و التزام به موازین اخلاقی را مهم‌ترین خصوصیات و ویژگی اهالی شهرستان بناب عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این خصوصیات و ویژگی‌ها باید همچنان حفظ و تقویت شوند تا بسیاری از چالش‌ها و خطراتی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد، جلوگیری شود.

رفیعی اضافه کرد: هم اکنون شهرستان بناب در کنار قابلیت‌های صنعتی و اقتصادی که دارد، یک شهر فرهنگی و دانشگاهی است و هم اکنون بیش از 8 هزار دانشجو در هفت مرکز دانشگاهی بناب مشغول تحصیل هستند و 650 طلبه نیز در حوزه علمیه ولی عصر(عج) این شهرستان مشغول فراگیری علوم دینی هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب سپس از فعالیت 140 هیأت مذهبی در سطح شهرستان و 60 مؤسسه مردم‌‌نهاد در این شهرستان خبرداد و افزود: کتابخانه‌های عمومی بناب دارای 190 هزار جلد کتاب بوده و 24 هزار عضو دارند و سال گذشته 63 عنوان کتاب در این شهرستان به مرحله چاپ رفته که رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده بود.

رفیعی با بیان اینکه افزایش نشاط اجتماعی جزو مطالبات و خواسته‌های اصلی مردم است؛ تصریح کرد: سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب بناب جزو تصفیه‌خانه‌های پیشرفته کشور است و از اداره حفاظت محیط زیست می‌خواهم ضمن بررسی موضوع در صورتی که فاضلاب در این تصفیه‌خانه تصفیه نشود، نسبت به تشکیل پرونده و پیگیری موضوع اقدام کنند.