امضاء تفاهم نامه همکاری دانشگاه بناب با دانشگاه UGA فرانسه

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه بناب؛ دانشگاه بناب به جهت مناسبات علمی و پژوهشی با دانشگاه Universite Grenoble-Alpes (UGA) کشور فرانسه برای مدت 5 سال و تا پایان سال 2025 میلادی تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

گفتنی است، دانشگاه گرونوبل کشور فرانسه بر اساس رتبه‌بندی آموزشی معتبر آکادمی شانگهای جزو 4 دانشگاه برتر کشور فرانسه و 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2019 معرفی شده است و همچنین این دانشگاه، دارای 46000 دانشجو و حدود 3000 عضو هیئت علمی با 23 دانشکده و موسسه و حدود 82 آزمایشگاه تخصصی می‌باشد.

لازم به ذکر است: این تفاهم‌نامه به امضای دکتر Patrick LEVY رئیس دانشگاه گرونوبل و دکتر حسین پیری رئیس دانشگاه بناب رسیده است.

دکتر علیرضا یوسفی عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه بناب به نمایندگی از طرف دانشگاه بناب مامور به انجام امورات مربوط به انعقاد این تفاهم‌نامه گردیده بود و در جلسه انعقاد تفاهم نامه دکترJerome Gensel مسئول امور بین الملل دانشگاه گرنوبل به ارائه توضیحاتی در مورد دانشگاه گرونوبل و پتانسیل‌های موجود جهت همکاری‌های فی مابین دانشگاه گرونوبل و دانشگاه بناب اشاره کرد.

مسئول امور بین الملل دانشگاه گرونوبل فرانسه، دارا بودن اعضای هیات علمی جوان با رزومه علمی درخشان را از نقاط بارز دانشگاه بناب دانست و گفت: دارا بودن اعضای هیئت علمی جوان و مستعد با رزومه علمی درخشان از نقاط قوت دانشگاه بناب جهت انجام پروژه‌های مشترک، تبادل اعضای هیئت علمی و محققین، برگزاری سمینارهای علمی مشترک و سایر امور آموزشی و پژوهشی بین دو دانشگاه دانست.