ثبت رکورد جدید تولید شمش فولادی در مجتمع فولاد صنعت بناب
به گزارش بناب نیوز، درایام الله دهه فجر، رکورد جدید تولید شمش فولادی در واحد ذوب قوس ۱۵۰ این مجتمع به میزان ۱۱۳۰ تن در روز در حالی به ثبت رسید که این میزان تولید در این واحد بی سابقه بوده و شمش‌های ۱۵۰ در ۱۵۰ با گرید‌های ۵sp , ۳sp در حال حاضر تولید می‌گردد.
واحد ذوب و ریخته گری ۱۵۰ (ذوب شاهین) مجتمع فولاد صنعت بناب از سال ۱۳۹۲ راه اندازی گردیده و سالانه توان تولید ۳۲۰ هزارتن شمش فولادی را با کیفیت بالا دارا می‌باشد.
ذوب ۱۵۰ این شرکت دارای کوره قوس ۵۰ تنی بوده و قابلیت هات شارژ و اتصال به خط نورد ۱۸ استند را نیز دارا میباشد که در حال حاضر شمش‌های تولید شده در این واحد در خطوط نورد این مجتمع مورد استفاده قرار گرفته و در بازار‌های داخلی و خارجی نیز عرضه می‌شود.
شایان ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب در حال حاضر با داشتن دو واحد ذوب و ریخته گری توان تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش فولادی را دارا بوده و همچنین با برخورداری از ۷ خط نورد، قابلیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۹۵۰ هزارتن انواع مقاطع نوردی در قالب سبد کامل محصولات فولادی را دارا می‌باشد که به سبب کیفیت بالای محصولات تولیدی، در بازر‌های داخلی و خارجی از جایگاه ویژه‌ای در بین مصرف کنندگان برخوردار است.