استریل ماسک های تولیدی گروه های جهادی در مرکز پرتو دهی بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، سید رضا رفیعی مدیر عامل شرکت دانش بنیان شارپرتو ایرانیان از استریل رایگان ماسک‌های تولیدی گروه‌های جهادی به وسیله پرتودهی هسته‌ای خبر داد.

وی با بیان اینکه برای سلامت مردم در این وضعیت بحرانی وظیفه داریم در تمام استان‌ها کمک کنیم، تصریح کرد: گروه‌های جهادی می‌توانند تولیدات خود را به شرکت دانش بنیان شارپرتو ایرانیان در سایت پرتودهی شهید شهریاری واقع در منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری تحویل دهند یا با تلفن ۰۲۱۸۸۰۰۹۰۵۴ تماس حاصل کنند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان استریل را در درمان بحث جدی و حیاتی کشور عنوان کرد و افزود: شرکت از سال گذشته در مدار خدمات دهی قرارگرفته و در این وضعیت که کشور درگیر ویروس کرونا است به بسیج اقتصادی برای کمک اعلام آمادگی کردیم.

رفیعی گفت: پرتودهی گاما یک زیرساخت برای امنیت غذا و درمان است که به عنوان اولین بخش خصوصی در مرکز کشور در منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به حرکت زیبای تولید ماسک توسط گروه‌های جهادی ادامه داد: برای پرتودهی رایگان این ماسک‌ها آمادگی کامل داریم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در ادامه گفت: یکی از کاربردهای مهم و تجاری فناوری هسته‌ای مربوط به استریل کردن مواد و تجهیزات پزشکی است که در این روش یکی از پرتوهای گاما، ایکس و یا الکترون به مواد تابانده می‌شود که موجب نابودی میکروارگانیسم‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها می‌شود.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شارپرتو ایرانیان در پایان ابراز داشت: در ایران نیز مراکز مهمی در این خصوص فعالیت می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها در تهران به نام «مرکز تابش گاما» و یزد «مرکز تابش الکترون» و همچنین #بناب «مرکز تابش گاما» است که هر سه زیر نظر پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران مدیریت می‌شوند و آمادگی ارائه خدمات رایگان به گروه‌های جهادی دارند.