شناسایی عاملان قطع غیرمجاز اشجار در تالاب قره قشلاق بناب/ جریمه قطع هر درخت گز 30 میلیون ریال

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، صیاد لطفی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به قطع اشجار در تالاب قره قشلاق بناب توسط افرادی سودجو اظهار کرد: با توجه به اینکه افرادی ناشناس در هنگام شب خصوصاً بین ساعات 2 تا 5 بامداد اقدام به قطع اشجار بویژه درختان گز در تالاب قره قشلاق می کردند، از این رو موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت و با اجرای گشت های شبانه موفق شدند تعداد 6 نفر از این عاملان را در حین قطع و انتقال درختان در داخل تالاب شناسایی و دستگیر کنند که پرونده آن ها جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی افزود: جریمه ضرر و زیان قطع غیرمجاز هر اصله درخت گز در تالاب قره قشلاق 30 میلیون ریال است، از این رو عاملان قطع غیرمجاز اشجار در صورت تخلف مبلغ  30 میلیون ریال به ازای هر اصله درخت خواهند پرداخت.

لطفی رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب تأکید کرد: تالاب قره قشلاق بناب با 22 هزار هکتار بزرگ ترین تالاب اقماری دریاچه ارومیه بوده و درختان گز موجود در این تالاب مانند سپری شهر بناب را از گزند ریزگردهای دریاچه ارومیه حفاظت می کنند.

وی تصریح کرد: از عموم جوامع محلی درخواست دارد در صورت مشاهده هرگونه قطع اشجار در منطقه حفاظت شده قره قشلاق مراتب را بصورت شبانه روزی با شماره تلفن 37744378 اطلاع رسانی کنند.