انتقاد از افزایش قارچ گونه مراکز دانشگاهی /دستگاه قضایی به مشکلات پل سرداران شهید بناب ورود کند

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در آستانه آغاز به کار مجلس یازدهم در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزادسازی خرمشهر اظهارکرد: امیدواریم ادامه دهنده راه شهدای عملیات آزادی خرمشهر در عمل باشیم.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود تورم و افزایش سرسام آور قیمت مسکن، مخصوصاً در شهرستان بناب جوانان امیدی برای ازدواج و تشکیل خانواده ندارند.

وی در بخش دیگری از این گفتگوی خبری به اقدامات صورت گرفته در سه ماهه گذشته در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: با تلاش و همراهی فرماندار شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار با قدم هایی که برداشته شده، خون تازه ای در رگ های شهرستان تزریق شده است و اقدامات خوبی در هفته ها و ماه های آتی در حوزه های مختلف شهرستان صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به مشکلات شهرک ولی عصر(عج) شهرستان و دغدغه مسئولان برای رفع مشکلات آن گفت: با وجود اینکه عملیات اجرای شهرک از سال 1372 آغاز شده است ولی همچنان ساکنان شهرک با مشکلات فراوانی دست به گریبان هستند و بر اساس پیگیری هایی که صورت گرفته است، برای تکمیل زیرساخت های شهرک 860 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که قدم های خوبی برای تکمیل زیرساخت های آن برداشته شده است.

حجت الاسلام باقری بنابی عدم تصویب و ابلاغ طرح جامع شهری بناب در سال های اخیر را از دلایل اصلی افزایش و گرانی مسکن اعلام کرد و گفت: با تشکیل جلسات مختلف کارشناسی امیدواریم در آینده نزدیک با تصویب و ابلاغ طرح جامع شاهد حل مشکلات باشیم.

وی ضمن اعلام آمادگی شهرستان علی الخصوص بخش خصوصی برای راه اندازی فرودگاه جدید در بناب تصریح کرد: با توجه به موقعیت فرودگاه سهند هرگونه هزینه و سرمایه گذاری در آن جفا به بیت المال است. در حالی که 800 هکتار زمین برای احداث فرودگاه توسط بخش خصوصی در بناب آماده است که در صورت راه اندازی آن برای 3 میلیون نفر جمعیت شهرهای جنوب استان آذربایجان شرقی و شهرهای آذربایجان غربی جوابگو خواهد بود و در صورت راه اندازی آن زمینه اشتغال برای 500 نفر نیز فراهم می شود. از این رو انتظار می رود مسئولان امکانات را تنها در مرکز استان متمرکز نکنند و در اجرای پروژه ها نگاه ملی داشته باشند.

توسعه مراکز آموزش عالی از موضوعات و محورهای دیگر این نشست خبری بود. باقری بنابی معتقد است توسعه مراکز آموزش عالی در سطح کشور به یک دکان تبدیل شده است که در چهار دهه اخیر با ایجاد واحدهای دانشگاهی غیرانتفاعی دنبال کسب ثروت بوده اند.

وی اظهار کرد: باید چشم انداز مشخصی برای توسعه مراکز آموزش عالی شهرستان داشته باشیم و نباید صرفاً با چشم درآمدزایی به آن نگاه کرد.

نماینده سابق مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قارچ گونه مراکز دانشگاهی بدون آینده نگری در شهرهای مختلف کشور یادآور شد: به نظر می رسد در شرایط فعلی دانشگاه آزاد و پیام نور برای رهایی از شرایط فعلی باهم ادغام شوند و برای سروسامان دادن به وضعیت دانشگاه ها احساسات را کنار بگذارند و دانشگاه آزاد و پیام نور به یک دانشگاه نیمه دولتی تبدیل شده و زیر نظر وزارت علوم فعالیت کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: با وجود کاهش دانشجو در دانشگاه های شهرستان هیچ تعدیل نیرو در دانشگاه های منطقه نداریم و سعی خواهیم کرد با توسعه رشته های جدید نسبت به تقویت و توسعه مراکز دانشگاهی شهرستان قدم های اساسی برداریم.

وی در ادامه این گفتگوی خبری در خصوص مشکلات پل سرداران این شهرستان نیز گفت: به دلیل طولانی تر شدن اجرا و تکمیل این پل که به یک سوژه در منطقه و حتی کشور تبدیل شده بود و قریب به 250 میلیارد ریال توسط دولت برای آن هزینه شده است، امیدواریم دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم به پرونده پل سرداران شهید بناب (میدان معلم) از ابتدای شروع طرح تا حالا ورود نموده و ضمن برخورد با خاطیان احتمالی آن به افکار عمومی در این خصوص پاسخ دهند.