پرهیز از تمرکزگرایی گام اول برای رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، محمد باقری‌بنابی، با اشاره به اولویت‌های مدنظر مجلس یازدهم برای حل مشکلات معیشتی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام ایشان به این مجلس، اظهار داشت: توسعه متوازن مناطق مختلف یکی از مهم‌ترین مسائلی است که مجلس باید به آن بپردازد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متأسفانه طی سال‌های بعد از انقلاب، امکانات در برخی استان‌ها متمرکز شد و سایر استان‌ها مغفول ماند، از این رو تأکید مجلس یازدهم باید بر اساس تمرکززدایی و حذف تمرکزگرایی باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اختلاف طبقاتی موجود باعث ایجاد تورم شده است، گفت: مجلس باید قوانین کشور به‌خصوص در حوزه‌های مالیاتی را اصلاح کند تا افرادی که از مالیات فرار کرده، در لایه‌‌های جامعه پنهان هستند و مانع اجرای عدالت می‌شوند، پاسخگو شوند.

باقری‌بنابی ادامه داد: مجلس یازدهم باید تلاش کند به دور از نگاه‌های منطقه‌ای، نگاه ملی داشته باشد و تمام کشور را یک‌‌جا و در یک حوزه کلان ببیند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اولویت مجلس باید اهمیت به استان‌‌های کمتر برخوردار، هم‌ردیف استان‌های برخوردار پایتخت و کلان‌شهرها باشد.