21 میلیون ایرانی در بافت‌های فرسوده ساکن هستند

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، مهدی اسحقی‌نژاد در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان بناب با بیان اینکه 21 میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق بافت فرسوده ساکن هستند؛ اظهار داشت: 25 درصد جمعیت کشور در مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی ساکن هستند.

وی با اشاره به اختصاص 477 میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته به مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: سهم شهرستان بناب از این مبلغ 38 میلیارد ریال است.

معاون بازآفرینی، مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی سپس با اشاره به سیاست‌های موفق شهرستان بناب در اجرای طرح‌ها در محل‌های سکونتگاه‌های غیررسمی تصریح کرد: بخاطر مشارکت بالای مردم شهرستان در این خصوص قرار شده بناب را به عنوان شهر پایلوت کشوری مطرح کنیم و این نشان می‌دهد که پتانسیل و ظرفیت لازم در مسئولان و مردم شهرستان بناب برای بهبود مناطق فوق وجود دارد.

اسحقی‌نژاد گفت: متقاضیانی که ساکن بافت فرسوده، تاریخی و ناکارآمد شهری بوده و پروانه ساختمانی گرفته‌اند می‌توانند از تسهیلات 400 میلیون ریالی با سود 9 درصد استفاده کنند و تاکنون در سطح استان 3 هزار و 500 واحد را جهت استفاده از این تسهیلات معرفی کرده‌ایم و بانک عامل بانک مسکن است.

معاون بازآفرینی، مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از کسب رتبه اول تخصیص و جذب اعتبارات بازآفرینی استان توسط شهرستان بناب خبرداد.