عدم دسترسی برخی از دانش‌آموزان بنابی به اینترنت / وجود 39 مدرسه فرسوده در بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، محمد باقری‌بنابی، در مورد وضعیت مدارس حوزه انتخابیه‌اش که بر اساس انتشار خبری 60 درصد آنها خیرساز هستند که نشان می‌دهد خیران برای ارتقا حوزه آموزش بناب سرمایه‌گذاری عظیمی کرده‌اند، اظهار داشت: ما در شهر بناب حدود 153 مدرسه داریم که از این تعداد، 39 تا از آنها نیاز به تخریب و بازسازی دارند، ضمن ‌اینکه از مجلس نهم برنامه‌ریزی دقیقی برای نوسازی مدارس در این منطقه صورت گرفت کما اینکه تعداد 26 مدرسه در همان دوره بازسازی شد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این دوره از مجلس نیز به دنبال این هستیم که با مشارکت خیران که پیوسته در این منطقه پای کار هستند و سازمان تجهیز و نوسازی مدارس جهت نوسازی سایر مدارس باقی‌مانده وارد عمل شویم.

وی در تشریح جزئیات برنامه‌ریزی صورت گرفته برای نوسازی مدارس شهر بناب، تصریح کرد: هم‌اکنون به این صورت برنامه‌ریزی کرده‌ایم که سالانه 10 مدرسه را تخریب و بازسازی کنیم که اگر محقق شود تا پایان این دوره از مجلس تمام 39 مدرسه مذکور بازسازی شده و هیچ مدرسه فرسوده‌ای در این شهر وجود نخواهد داشت.

باقری با اشاره به مشکلات کنونی حوزه آموزش و پرورش شهر بناب، یادآور شد: این شهر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارد و قرار است، ارائه خدمات آموزشی آن در قالب تلفیقی از مجازی و حضوری صورت بگیرد و این در حالی است که برای ارائه خدمات آموزش مجازی با مشکل جدی مواجه هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در بیان موانع موجود در مسیر ارائه خدمات آموزش مجازی در شهر بناب، خاطرنشان کرد: نبود امکانات لازم برای دسترسی به اینترنت یکی از مشکلات مهمی است که در این شهر با آن مواجه هستیم کما اینکه روستاهای این منطقه به‌دلیل وجود این مشکل نمی‌توانند به خدمات آموزش مجازی دسترسی داشته باشند.