صادرات 131 میلیون دلاری از گمرک بناب / فعالیت 120 واحد بارانداز انگور در بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان بناب در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بناب با اشاره به صادرات ۱۳۱ میلیون دلاری کالا از گمرک شهرستان بناب در سال جاری گفت: میزان صادرات از این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته است.

امین رفیعی اظهار کرد: تعداد بیمه شدگان شهرستان در سه ماهه اول سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل یک هزار و ۶۹ نفر افزایش یافته است.

وی ضمن اعلام آمادگی جهت جذب اعتبارات صندوق کارآفرینی امید در بخش های مختلف تولیدی و کشاورزی در شهرستان اضافه کرد: در سال جاری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف برای واحدهای تولیدی و خدماتی کوچک در شهرستان پرداخت شده و همچنان ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی شهرستان گفت: شهرستان بناب قطب تولید انگور در کشور بوده و به واسطه فعالیت ۱۲۰ واحد بارانداز انگور در شهرستان، سالانه علاوه بر کشمش این شهرستان، انگور شهرهای مختلف کشور نیز در ۲۵ واحد بسته بندی کشمش شهرستان فرآوری و صادر می شود.

خیری بیان کرد: در هر یک از این واحدهای بارانداز به طور متوسط ۴۰ نفر به صورت فصلی مشغول هستند و سهم عمده ای در اشتغال منطقه دارند.

وی افزود: البته تعداد باراندازهای فعال در سطح شهرستان زیاد است ولی واحدهایی که بالای ۴۰ نفر اشتغال دارند، ۱۲۰ واحد است.

مدیر جهاد کشاورزی بناب خاطرنشان کرد: کارخانجات سبزه پاک کنی شهرستان طرح های توسعه در مجموعه های خود دارند که نیاز به ارائه تسهیلات برای توسعه آنها هست که امیدواریم با پرداخت تسهیلات مورد نیاز این واحدها شاهد افزایش اشتغال در شهرستان باشیم.

خیری با اشاره به ظرفیت دامپروری شهرستان گفت: ۱۴۰ هزار راس دام سبک در شهرستان وجود دارد که در حاشیه شهر نگهداری می شوند و لذا برای تجمیع و انتقال آنها به خارج شهر ۲۵۰ واحد دامی در نظر گرفته ایم که نیازمند حمایت تسهیلاتی از محل صندوق کارآفرینی امید هستیم.