مطالعه احداث بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی بناب در 80 هکتار زمین

به گزارش بناب نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در آئین معارفه شهردار جدید بناب با اشاره به وحدت و انسجام ایجاد شده بین مسئولین و مردم شهرستان تصریح کرد: وحدت و انسجامی که در سطح شهرستان شاهد آن هستیم توان انجام کارهای بزرگی را دارند که قسمتی از آن را هم اکنون شاهد هستیم.

وی یکی از مشکلات اساسی شهرداری بناب را تغییرات زیاد مدیریتی اعلام و اظهار کرد: مردم از پرداخت عوارض و بدهی‌های خود به شهرداری استنکاف می‌کنند و دلیل آن هم این است که مردم هیچ تغییری را در ظاهر و زیباسازی شهر نمی‌بینند و اگر مردم دیدند که در گوشه و کنار شهر تلاش‌هایی برای عمران و آبادانی و رفاه آنها انجام می‌شود، قطعاً از پرداخت بدهی‌های خود به شهرداری دریغ نخواهند کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: مردم از شهرداری خدمات لازم را دریافت نمی‌کنند و این یک مشکل اساسی برای عدم همکاری مردم با شهرداری است.

باقری بنابی سپس با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه سرمایه گذاری در شهرداری بناب خاطرنشان کرد: سرمایه گذار در جایی اقدام به سرمایه گذاری می‌کند که ارزش سرمایه گذار محفوظ باشد. از این رو شهرداری باید دیدگاه خود را نسبت به سرمایه گذاری تغییر دهد و شهری که می‌خواهد صاحب محل گردشگری، توریستی، شهر بازی و سایر امکانات رفاهی دیگر باشد باید زمین رایگان در اختیار سرمایه گذار قرار داده و امتیاز بدهد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه شهرداری باید برای سرمایه گذار ارزش قائل شود گفت: در سطح شهرستان در بحث سرمایه گذاری در حوزه صنعت مشکلی نداریم ولی در بحث سرمایه گذاری در امورات رفاهی و خدماتی که زیر نظر شهرداری است، مشکل داریم.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه بزرگ‌ترین پروژه اقتصادی منطقه شامل احداث میدان تره بار، خشکبار و نمایشگاه در ۸۰ هکتار زمین از سوی شهرداری در حال مطالعه است، گفت: آغاز عملیات اجرایی این پروژه شهرداری بناب را متحول خواهد کرد و شورای اسلامی شهر و شهرداری بایستی هرچه سریع‌تر آن را به مرحله اجرایی برسانند.

باقری بنابی با بیان اینکه در بحث فضای سبز شهرستان بشدت مشکل داریم؛ افزود: آب مورد نیاز برای توسعه فضای سبز شهرستان باید از محل پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرستان تأمین شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه از اتمام تصویب و ابلاغ طرح جامع شهری بناب خبرداد و گفت: بهترین مکان برای توسعه مکان‌های گردشگری شهرستان اطراف صوفی چای است.

باقری بنابی با تأکید بر ضرورت توانمند سازی نیروهای شهرداری تصریح کرد: شهردار با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی نسبت به توانمند سازی نیروهای شاغل شهرداری اقدام و از ظرفیت آنها برای توسعه شهر بناب بهره برداری کند.