آمار مبتلایان کرونا در بناب 3 برابر شده است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، امین رفیعی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب با اشاره به عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم اظهارکرد: به علت عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در روزهای اخیر آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از ویروس کرونا 2 تا 3 برابر در بناب افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک توسط مردم در شهرستان به 20 درصد کاهش یافته است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب با تأکید بر احساس مسئولیت دستگاه های اجرایی در زمینه مقابله با کرونا بیان کرد: عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی با عادی انگاری جامعه از هیچ دستگاه و نهادی سلب مسئولیت نمی کد و همه باید به وظایف خود عمل کنند.

رفیعی سپس بر ممنوعیت برگزاری هرگونه همایش و مراسمات در سطح شهرستان تأکید و اظهار کرد: مدیران ادارات در صورت ضرورت جلسات را بصورت ویدئو کنفرانس برگزار کنند.

وی در خصوص مراسم تشییع و تدفین اموات نیز یادآور شد: حضور افراد به غیر از بستگان درجه یک اموات هنگام تشییع و تدفین ممنوع است.

فرماندار بناب در ادامه شهرداری را ملزم کرد ضمن انجام ضدعفونی اماکن عمومی و ناوگان شهری نسبت به ایجاد محدودیت در تفرجگاه ها و پارک های شهر اقدام کند.

رفیعی تصریح کرد: سوخت گیری خودروها در جایگاه های سوخت صرفاً باید توسط اپراتورهای جایگاه ها انجام گیرد و آنها ملزم به این کار هستند و در صورت عدم تمکین با جایگاه های متخلف برخورد خواهد شد.