آذربایجان‌شرقی نیازی به سرمایه‌گذاری در فولاد ندارد / هیچگونه کمبود آرد در آذربایجان‌شرقی نداریم

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بناب با بیان اینکه برای کنترل قیمت‌ها و همچنین نیازهای مردم و تأمین مایحتاج آنها جلسات تنظیم بازار تشکیل شود؛ اظهار داشت: در این جلسات کمبودها و نیازهای شهرستان احصاء و نسبت به تأمین آنها اقدام می شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان الزامی است؛ گفت: محدودیت‌هایی که اعمال می شود توسط بانک مرکزی اقدام و سریعاً رفع می شود.

حبیب امین زاده سپس با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی در خصوص فولاد به اشباع رسیده است؛ تصریح کرد: در این استان دیگر نیازی به سرمایه‌گذاری در فولاد وجود ندارد و در نهایت کارهای فازهای توسعه صورت خواهد گرفت و به دلیل محدودیت منابع آب و عدم امکان تأمین زنجیره تولید فولاد باید سرمایه‌گذاران این بخش به سرمایه گذاری در تأمین نیازهای اولیه فولاد مبادرت کنند.

امین زاده یادآور شد: آذربایجان‌شرقی در بحث تولید شیرینی و شکلات مقام دوم کشوری را داراست ، لذا برنامه‌ریزی ما برای تکمیل زنجیره تولید شیرینی و شکلات است.

وی با تأکید بر اینکه خیلی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بناب در سطح شهرستان قابل حل است؛ گفت: پرداخت 50 میلیارد تومان در قالب وام سرمایه و 50 میلیارد تومان در قالب سرمایه ثابت برای واحدهای مورد نیاز از طریق استان قابل پرداخت بوده و نیاز به ارسال پرونده به مرکز نیست.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه سرمایه‌گذاری باید هدفمندانه باشد، بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای واحدهای تولیدی و صنعتی تأکید کرد.

حبیب امین‌زاده همچنین در حاشیه این جلسه با اشاره به حل مشکل نان در سطح استان اظهار داشت: در هر شهرستان و نانوایی احساس شود که نیاز وجود دارد، ظرفیت نان را در همان محل افزایش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه برای تأمین رفاه مردم در خصوص افزایش ظرفیت هیچ مشکلی نداریم؛ افزود: اختلاف فاحش قیمت آرد دولتی با قیمت آرد آزاد باعث بروز برخی مشکلات طی روزهای اخیر شد که با افزایش ظرفیت پخت نانوایان این مشکل برطرف شد.

رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه امکان افزایش ظرفیت جدید نانوایی را نداریم؛ تصریح کرد: هم اکنون 3 برابر استاندارد لازم در استان نانوایی داریم.

امین‌زاده خاطرنشان کرد: با افزایش سهمیه آرد شهرستان ها و بالا بردن ظرفیت پخت توسط نانوایان آرامش به صف‌های نانوایی بازگشته و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.