جذب نیرو در آموزش و پرورش تنها از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی / دسترسی 91 درصدی دانش آموزان بنابی به اینترنت و شاد

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام محمد باقری‌بنابی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس از این به بعد بغیر از کانال دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی از هیچ کانال دیگری نیروی جدید جذب آموزش و پرورش نخواهد شد؛ اظهار داشت: از سال های آتی جذب نیروی مورد نیاز آموزش و  پرورش از این طریق خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت صدور مجوز و اداره مهدهای کودک توسط آموزش و پرورش تصریح کرد: اداره مهدهای کودک از سوی بهزیستی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و در این خصوص تصمیم گیری با شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

باقری‌بنابی خاطرنشان کرد: اکثریت مشکلات کشور بخاطر موازی کاری ها در کشور است که باید این موازی کاری ها برچیده شوند.

وی با انتقاد از نحوه توزیع کتب درسی در استان آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه امسال در بحث توزیع کتب درسی در آذربایجان‌شرقی مشکل داشتیم که امیدواریم این مشکل در سال‌های آتی اتفاق نیفتند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه هم اکنون حدود 2 هزار و 500 نفر از دانش آموزان شهرستان بناب فاقد گوشی‌های هوشمند و تبلت هستند؛ اظهار کرد: باید واقعیت ها را قبول کرد و از هرگونه اقدام پوپولیستی اجتناب کرده مردم واقعیت ها را بیان کرد؛ چرا که در شرایط فعلی تأمین بالغ بر 70 میلیارد ریال اعتبار برای تهیه دو هزار و 500 گوشی هوشمندو تبلت امکان پذیر نیست.

باقری بنابی ادامه داد: خوشبختانه دروس دانش آموزان از شبکه های مختلف صدا و سیما تدریس می شود که باید دانش آموزان را برای استفاده از کلاس های درسی به سمت تلویزیون سوق داد.

وی در ادامه سخنان خود مسئولان آموزش و پرورش شهرستان را مکلف کرد برای جلسه آتی شورای آموزش و پرورش گزارشی مصور و تحلیلی از نتایج کنکور و قبولین شهرستان به همراه رتبه های آنها و بصورت مقایسه ای با دیگر شهرهای استان و حتی کشور تهیه و ارائه کنند.

مدیر آموزش و پرورش بناب نیز در این جلسه اظهار داشت: 91 درصد دانش آموزان بناب به شبکه اینترنت و شبکه شاد دسترسی دارند که این میزان در استان آذربایجان شرقی 88 درصد است و این شهرستان 3 درصد نیز از میانگین استانی بالاتر است.

وی با اشاره به کمک‌های مؤمنانه مردم برای تأمین و تهیه لوازم تحریر دانش‌آموزان خواستار ساماندهی مراکز خیریه شهرستان برای شرکت در پویش کمک مؤمنانه شد.

حسین پارسامهر تصریح کرد: هم اکنون این شهرستان دارای 27 هزار و 223 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی و یک هزار و 749 فرهنگی شاغل است و تاکنون یک هزار و 300 نیرو نیز در آموزش و پرورش بازنشسته شده‌اند.

پارسامهر ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های نماینده شهرستان و مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان در خصوص احداث مدارس جدید اظهار کرد: با پیگیری های بعمل آمده ظرف روزهای اخیر احداث 51 باب کلاس جدید درس در شهرستان بناب کلنگ زنی شده است.

بنابراین گزارش، در این جلسه شهریار فتحی فرماندار بناب بر بالا بردن کیفیت آموزش مجازی و برنامه شاد برای دانش آموزان تأکید کرد و گفت: فرهنگیان عزیز نقش مهم و کلیدی در اجرای برنامه آموزش شاد دارند از این رو فرهنگیان با اختصاص ساعات بیشتری به اجرای برنامه شاد در بالا بردن کیفیت آموزش و تربیت دانش آموزان گام بردارند.