برگزاری بدون مجوز نمایش و مسابقات اتومبیلرانی در بناب!

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، مدتی است پیست اتومبیلرانی و موتورسواری شهرداری بناب میزبان اتومبیلرانانی از شهرهای مختلف کشور است و در سایه غفلت مسوولان، پیست اتومبیلرانی شهرداری بناب به محل انجام حرکات نمایشی و مسابقات مرگبار بین رانندگان خودروهای شخصی تبدیل شده است.

بدون شک غنی‌سازی اوقات فراغت یکی از راهکارهای مناسب برای ایجاد آرامش و سلامت روانی جامعه است که می‌توان با ایجاد تفرجگاه‌های مناسب استعدادها و خلاقیت‌های جوانان را از این طریق شکوفا ساخت.

از این رو، فراهم‌سازی زیرساخت‌های غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی، فنی و حرفه‌ای نیازمند تعامل دستگاه‌های اجرایی در هر شهرستان است.

بر اساس این گزارش، روز جمعه در یک اقدام تعجب‌برانگیز و در سایه غفلت مسوولان محلی، پیست اتومبیلرانی و موتورسواری بناب در حالی شاهد حضور خودروهایی از شهرهای مختلف بود که رانندگان این اتومبیل‌ها بدون توجه به اطراف با سرعت‌هایی سرسام‌آور رانندگی می‌کردند و صدها نفر از شهروندان بنابی و علاقمندانی از شهرهای اطراف به تماشای این برنامه اتومبیلرانی رفته بودند.

ازدحام جمعیت و استقبال خارج از تصور تماشاگران و عدم برنامه‌ریزی و هماهنگی مناسب برگزارکنندگان آن هم بدون حضور اورژانس، نیروهای امدادی و آتش‌نشانی این نگرانی را در پی دارد که علاوه بر تشدید و افزایش چشمگیر مبتلایان ویروس کرونا در شهرستان، احتمال صدمه دیدن تماشاگران پرشور را به لحاظ عدم وجود متولی برگزاری این مسابقات افزایش می‌دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان و هیأت ورزش‌های اتومبیلرانی و موتورسواری بناب هیچ اطلاعی از برگزاری این مسابقات ندارند؛ گفت: هیچ مجوزی از این اداره برای برگزاری این مسابقات اخذ نشده است.

سیدمجید یزدانی افزود: در جلسات مختلف همچنین از طریق مکاتبات به فرمانداری محترم شهرستان اعلام شده است که این پیست متعلق به شهرداری است و شهرداری باید به این مجموعه نظارت نماید.

وی خاطرنشان کرد: برگزارکنندگان این مسابقات خودسرانه و بدون اخذ مجوزی اقدام به برگزاری این مسابقات نمایشی کرده‌اند.

در هر حال و با توجه به اینکه اجرای حرکات نمایشی منجر به حادثه می‌شود، این‌گونه اقدامات بازی با جان شهروندان بوده و خطایی غیرقابل بخشش است، امیدواریم شهرداری محترم نسبت به نظارت و حفاظت از این مجموعه اهتمام نموده و مانع برگزاری چنین برنامه‌هایی بدون اخذ مجوزهای لازم شوند.

نگارنده: جاوید بنابیان