ضرورت رعایت حداکثری الزامات پدافند غیرعامل در سایت هسته‌ای بناب/ راه‌اندازی ایستگاه پایش پرتوی

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، جانشین قرارگاه پدافند پرتوی کشور در جریان سفر به آذربایجان شرقی و در راستای پایش تهدیدهای و آسیب‌های پرتوی، از مجتمع پرتو فرآیند شمال‌غرب کشور در شهرستان بناب بازدید کرد.

مسعود عبدالله‌زاده،جانشین قرارگاه پدافند پرتوی کشور در این بازدید ضمن بررسی تهدیدهای احتمالی و شناسایی آسیب پذیری‌ها، راهکارهای لازم مقابله با تهدیدات نوپدید این حوزه را تشریح کرد.
وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی جهان در حوزه فناوری هسته‌ای گفت: باید همگام با این پیشرفت‌ها در مقابله با تهدیدهای نوپدید پرتوی حرکت کرد چرا که غفلت از این تهدیدات می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به جان و مال مردم بزند.
وی با تاکید بر رعایت حداکثری الزامات پدافند غیرعامل در سایت هسته‌ای بناب، خواستار مساعدت‌های لازم جهت راه‌انداری ایستگاه پایش پرتوی به عنوان ایستگاه معین سازمان انرژی اتمی کشور شد.
رئیس مجتمع پرتو فرآیند شمال‌غرب کشور نیز در این بازدید پدافند غیرعامل را یک موضوع غیرانتفاعی خواند و اذعان کرد: رعایت الزامات پدافند غیرعامل یک موضوع همیشگی است و رعایت استاندارهای این حوزه همیشه در اولویت مدیریت این مجتمع قرار دارد.
وی ضمن اشاره به تحقیقاتی - پژوهشی بودن این سایت گفت: تهدیدات خاص یا مهمی متوجه مردم این منطقه نیست و برای مقابله با هرگونه تهدیدهای احتمالی کمیته پدافند غیرعامل سایت با کارگروه‌های پدافند پرتوی، سایبری، بیولوژیکی، سلامت و بهداشت فعال است و آموزش‌های لازم نیز به همکاران در این حوزه داده شده است.