روحانیت بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است

به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم  در مراسم ملبس شدن 28 نفر از طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب به لباس مقدس روحانیت همزمان با برگزاری جشن‌های دهه امامت و ولایت و عید غدیرخم، اظهار کرد: غدیرخم نه تاریخ است نه روایت، بلکه غدیر ولایت است.

وی با بیان اینکه پشتوانه غدیر رسالت است و پسوند آن امامت و ولایت است؛ تصریح کرد: بدون شک واقعه غدیر روزی سرنوشت‌ساز برای اسلام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی با تبیین اهمیت غدیر در جامعه افزود: وظیفه حوزه و دانشگاه است که با برگزاری نشست‌های علمی و معرفی در سطوح عمومی و تخصصی از تمام امکانات و زیرساخت‌های فضای مجازی برای تبلیغ و ترویج غدیر اهتمام کنند.

آل‌هاشم همچنین با اشاره به ضرورت همت جهادی رسانه ملی برای ترویج معارف و فرهنگ غدیر گفت: امروز در این آشفته بازار که هجمه‌های زیادی علیه روحانیت انجام می‌گیرد باید به خانواده‌های طلاب تبریک گفت که فرزندان خود را برای تحصیل علوم دینی به این خیمه.گاه فرستاده‌اند.

امام جمعه تبریز با اشاره به نقش روحانیت در بیداری اسلامی کشورهای مختلف بیان کرد: به برکت انقلابی که امام راحل آن را بنیانگذاری کردند و مسیری که مقام معظم رهبری آن را طی می‌کنند، باعث شده که کشورهای زیادی در دنیا شعارهای اسلامی سردهند.

امام جمعه تبریز یادآور شد: با افتخار می‌گوییم که نسبت به جمعیت، قشر روحانیت و طلاب بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب نمودند و طلاب نزدیک 5 هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام کردند.

وی در ادامه با تمجید از حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب و برادران باقری‌بنابی، متذکر شد: حوزه علمیه بناب افتخار دارد که سربازان خوبی را برای دفاع از ولایت تربیت می‌کند و جا دارد از اساتید این حوزه و در رأس آنها از اخوان باقری‌بنابی که در تربیت طلاب و روحانیون قدم‌های ارزنده‌ای برمی‌دارند، تقدیر و تشکر به‌عمل آید.

بر اساس این گزارش، در این مراسم برنامه‌های مختلف مداحی و تواشیح به مناسبت دهه امامت و ولایت و عید غدیرخم اجرا و سپس 28 نفر از طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب مفتخر به پوشیدن لباس روحانیت شدند.

گفتنی است هم اکنون قریب به 700 طلبه خواهر و برادر در حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب مشغول به تحصیل علوم دینی هستند و این شهرستان تاکنون طلاب و روحانیون زیادی را تربیت و تحویل جامعه داده است.