ضرورت پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در بناب

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، جلسه پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در شهرستان بناب به ریاست فرماندار برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان بناب با بیان اینکه آنفولانزای پرندگان از جمله بیماری های مشترک بین انسان و حیوان بوده که داری اهمیت بوده و نیازمند توجه ویژه می باشد گفت وضعیت حساس کشور بلحاظ اقتصادی و بهداشتی بر کسی پوشیده نیست و در طی دو سال گذشته با شیوع بیماری کرونا مردم آسیب‌های روحی و اقتصادی بسیاری دیده‌اند لذا لازم است تمام اقدامات پیشگیرانه لازم صورت گیرد تا از شیوع بیماری آنفولانزا پرندگان جلوگیری بعمل آید.

شهریار فتحی با تاکید بر ضرورت انجام بیمه مرغداری ها گفت در طول سال های گذشته برخی از مرغداری ها بدلیل عدم انجام بیمه دچار آسیب‌های جدی شده اند لذا لازم است تمامی واحدها نسبت به انجام بیمه مرغداری خود اقدام نمایند.

وی از جمله دلایل شیوع بیماری آنفولانزای پرندگان در شهرستان بناب را مهاجرت پرندگان فصلی به تالاب قره قشلاق دانست و گفت این بیماری طی سال‌های گذشته در شهرستان بناب مشاهده شده و آسیب های جدی به همراه داشته است.

فتحی همچنین با تاکید بر ضرورت انجام وظایف و مسئولیت های مدون توسط دستگاه‌های ذی ربط در امر پیشگیری و مقابله با آنفولانزای پرندگان گفت شبکه دامپزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و دهیاری ها نسبت به آموزش و ایجاد آگاهی در روستاها بمنظور همکاری روستائیان در زمینه مقابله با بیماری آنفولانزای پرندگان اقدام نمایند.

توسعه و گسترش نظارت بر میدان دواب و نظارت بر ذبح دام‌ها بمنظور کنترل و جلوگیری از ذبح‌های غیرقانونی از جمله مواردی بود که در این جلسه بر انجام آن تاکید شد