معاون وزیر راه: مشکلات شهرک مسکونی ولیعصر بناب بزودی حل می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از برطرف شدن مشکلات شهرک جدید ولیعصر بناب در آینده نزدیک خبر داد.

احمد اصغری مهرآبادیˈ روز یکشنبه پس از بازدید از روند احداث این شهرک در نشستی گفت: کار احداث راه دسترسی جدید برای ورودی شهرک و مسجد و ساحتمان کلانتری جدید آن بزودی شروع و وزارت راه و شهرسازی هزینه آنها را تامین می کند.

وی افزود: کار تملک املاک مسیر احداث راه جدید دسترسی این شهرک تا دو روز آینده شروع می شود و در کمترین مدت با بهترین شیوه به پایان می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با انتقاد از عملکرد ضعیف شهرداری در ارایه خدمات جزیی و ساده به ساکنان فعلی شهرک اظهارکرد: با وجود اینکه شهرداری بناب از 80 خانوار ساکن در این شهرک از بابت صدور پروانه، عوارض دریافت کرده اما مشکلات سطحی و ساده فعلی مانند نبودن سطل زباله، خط شهری اتوبوس و آسفالت ریزی جاده اصلی شهرک را حل نکرده است.

حجت الاسلام باقری بنابیˈ نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از روند احداث شهرک مسکونی جدید ولیعصر بناب با بیان اینکه این شهرک متولی مشخصی ندارد، افزود: متاسفانه هیچ مسوول یا ارگانی زیر بار مسوولیت مشکلات این شهرک نمی رود.

وی اظهارکرد: برای تکمیل کارهای باقیمانده این شهرک و تامین خدمات زیربنایی آن بیش از 30میلیارد ریال اعتبار لازم است که باید مورد توجه جدی مسوولان قرار گیرد.

معاون فرماندار بناب هم خواستار همت جدی مسوولان برای پیگیری و حل مشکلات شهرک ولیعصر بناب و تامین اعتبار مورد نیاز آن شد.

ˈ ناصر هاشمیˈ گفت: نواقص موجود در زیرساخت ها و امکانات اولیه و کم کاری های پیمانکار عزل شده قبلی عواملی است که دست به دست هم داده و موجب شده این شهرک با وجود گذشت 20سال از شروع عملیات احداث آن هنوز به جایی نرسد.

وی اضافه کرد: هم اکنون پروژه های سه تعاونی مسکن مهر بناب در شهرک ولیعصر پیشرفت زیر 30درصدی دارند و وزارت راه و شهرسازی باید بر اساس توفق و صورتجلسه وزارتی اخیر، آنها را خریداری و تکلیف صاحبان این واحدهای مسکونی را روشن کند.

هاشمی در خصوص مطالبات ساکنان این شهرک از شهرداری هم گفت: گلایه و مطالبه اهالی این شهرک بجا و بحق بوده و شهرداری موظف است در مقابل عوارضی که از آنها گرفته کمترین خدمات رسانی اولیه را به آنها ارایه دهد.

عده ای از اهالی شهرک جدید ولیعصر بناب در جریان بازدید نماینده مجلس و مسوولان وزارت راه و شهرسازی از این شهرک با اظهار گلایه از مسوولان، خواستار حل مشکلات شهرک شدند.

نماینده هیات امنای شهرک ولیعصر بناب به مسوولان گفت: نزدیک به دو سال است که 80 خانواده در این شهرک سکونت دارند اما در این مدت شهرداری بناب علاوه بر اینکه از نصب سطل فلزی زباله در محلات خودداری کرده و یک دستگاه اتوبوس شهری هم به حمل و نقل اهالی شهرک اختصاص نداده، هروقت برای بیان مشکلات شهرک به مسوولان شهرداری مراجعه کرده ایم با جواب سربالا و منفی از سوی آنها مواجه شدیم.

ˈاسماعیل دربندیˈ ادامه داد: اهالی این شهرک شب ها به دلیل وجود سگ های ولگرد و تاریکی مطلق خیابان ها و معابر از رفتن به بیرون از خانه وحشت می کنند و در روزهای بارندگی نیز در باتلاق گل و لای محلات گرفتار می شوند.

اصغری مهرآبادی قول مساعد داد: مشکلات اساسی و حقوقی این شهرک روز یکشنبه هفته آینده در وزارت راه و شهرسازی و در نشستی با حضور مسوولان شهرستان، استان و همچنین پیمانکار قبلی خلع ید شده بررسی و حل شود.

عملیات اجرایی شهرک مسکونی ولیعصر بناب از سال 71 شروع شده و تاکنون روند ساخت آن به کندی پیش می رود.