بازدید از مرکز تحقیقات بناب در چارچوب طرح گردشگری هویتی

مدیركل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی از اجرای طرح گردشگری هویتی از سوی این اداره کل به منظور تقویت هویت ملی در جوانان به تبع از برنامه های وزارت ورزش و جوانان و از اجرای طرح راهیان نوراز سوی این اداره کل با همکاری ستاد راهیان نور و سپاه عاشورا خبر داد.

اکبر محمودی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح گردشگری هویتی از اسفندماه سال جاری، با نظارت و هماهنگی این اداره کل و با مشاركت سمن‌ها اجرایی خواهد شد.

وی هدف از برپایی این تورهای گردشگری كه معمولا یك روز به طول می‌انجامد را آشنایی جوانان با پیشرفت‌های استان پس از انقلاب اسلامی ایران دانست و با بیان اینکه تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نیازمند ایجاد باور «ما می‌توانیم» در جوانان است گفت: اداره کل ورزش و جوانان سعی دارد با معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی غرور ملی را در جوانان این خاك و بوم گسترش دهد.

محمودی مخاطیان این تورهای گردشگری را در مرحله نخست جوانان عضو سمن‌ها، هیئت های ورزشی و همکاران ذکر كرد وگفت: در مراحل بعدی پس از اعلام فراخوان عموم جوانان استان در شهرستان‌های مختلف می‌توانند در این تورهای گردشگری هویتی حضور پیدا كنند.

وی افزود: انرژی اتمی بناب،معدن سونگون ورزقان،منطقه آزاد ارس،شهرکهای صنعتی و سرمایه گذاری در اولویت اول بازدید قرار دارند و در مرحله بعدی سایر مناطق هویتی و صنعتی قرار خواهند گرفت.

محمودی در خصوص اجرای طرح‌ اردوی راهیان نور از سوی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: طرح اردوی راهیان نور با همکاری ستاد راهیان نور از اسفندماه سال جاری و با مشارکت جوانان برگزار خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: هدف از این اردوها، بازدید از آثار بجامانده از دوران دفاع مقدس، آشنایی جوانان با محورهای عملیاتی دفاع مقدس، احیای تفکر والای دفاع مقدس و فرهنگ بسیجی، ایجاد آمادگی روحی جوانان وتکریم از مقام والای شهدا و حماسه سازان دفاع مقدس است.

محمودی با اشاره به اینکه در وهله اول این اردوها اعضای جوان سمن ها و هیئت های ورزشی مد نظر خواهند بود و در آینده سایر جوانان تحت پوشش قرار خواهند گرفت افزود:اردوی راهیان نور با همکاری ستاد راهیان نور و سپاه عاشورا و برای بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.