با حضور آثاری از 450 دانش‌آموز مقطع ابتدایی نمایشگاه پروژه دانش‌آموزی «جابر ابن حیان» بناب گشایش یافت

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش بناب گفت: دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی مدارس شهری و روستایی بناب آثار دست‌ساز علمی خودشان را در نمایشگاه جشنواره «جابر ابن حیان» به نمایش گذاشتند.

رقیه خیراللهی ظهر امروز در این خصوص به خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه 450 نفر از دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی به نمایندگی از هر مدرسه و هر پایه تحصیلی آثار برتر خودشان را به بازدید عموم گذاشته‌اند.

وی افزود: اختراعات و آثاری مثل طرح تولید برق از آبلیمو، ساخت عصای هوشمند و طرح عملیاتی کردن کار کلیه‌ها از جمله طرح‌های برتر علمی هستند که توسط نوجوانان مخترع بنابی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش بناب خاطرنشان کرد: سال قبل دانش‌آموز بنابی«زهرا ابراهیمی» با اختراع برگزیده خودش علاوه بر کسب رتبه برتر استانی نمایشگاه "جابر ابن حیان"، به نمایشگاه کشوری راه یافت و به عنوان برگزیده کشوری انتخاب شد.

خیراللهی گفت: نمایشگاه جشنواره علمی "جابر ابن حیان" بناب در فضایی به وسعت 150 مترمربع برپا شده و دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این نمایشگاه در مجموع بیش از 150 میلیون ریال برای ساخت و عرضه آثار خودشان هزینه کرده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان بناب در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بسیار ارزشمند و همکاری‌های نزدیک معلمان، مدیران و اولیای دانش‌آموزان در برپایی و رونق نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه تا 25 اسفندماه همه روزه از 9 صبح تا 17 عصر برای بازدید عموم دایر است و علاقمندان می‌توانند با هماهنگی کارشناسان و سرگروه‌های مقطع ابتدایی از این نمایشگاه بازدید کنند.