مناسبت ها را مروری می کنم تا بهانه ای پیدا شود برای آغاز بهتر سخن و حسن مطلعی شکل بگیرد برای سلسله کلماتی که قرار است مروری داشته باشند بر احوال این سایت در یک سالی که گذشت .

هفته ی ملی بدون دخانیات را پشت سر می گذاریم و در این عادت هایی که سلامت انسان ها را به خطر انداخته اند نظری می افکنیم ، عاداتی که انگار ترک آن ها خیلی سخت تر از کندن فرهادوار بیستون به نظر می رسد برای رسیدن به یک زندگی شیرین !! این عادات را بهانه ی خوبی پیدا می کنم برای پیوند کلمات و این گونه به عادات روزانه ی خود هم نگاهی می کنیم که معمولا حضور در فضای مجازی و اینترنت در صدر لیست عادات روزانه ی همین جوانان حاضر در این فضاست ، این عادت مشترک با حضور چند باره در یک روز در همین سایت برای اطلاع از اخبار و شرکت در گفتمان های شهری نقطه ی مشترک همشهریان عزیزی است که صبح خود را با اخبار و مقالات "بناب نیوز" آغاز کرده و شب را با نظرات گرم بناب دوستان حاضر در این سایت به پایان می برند.

در آستانه ی بیستم خرداد ماه که اولین سالگرد فعالیت "بناب نیوز" به شکل سایت می باشد ، این قلم بر آن داشت سطوری را در این باب تنظیم کند.

20خرداد 1391 از آن روی در اذهان بنابی ماندگار شد که "بناب نیوز" که از سال ها قبل اخبار بناب را در فضای مجازی منتشر می کرد به عنوان اولین پایگاه  خبری – تحلیلی شهرستان بناب در قالب سایت آغاز به کار نمود تا فضایی بزرگ و جدید برای انتشار اخبار بناب به دور از شایعات و ثبت درد دل همشهریان و انتقاد منتقدان و تحلیل نویسندگان شکل بگیرد.

گروه مدیریتی این سایت در سالی که گذشت سعی بر آن داشت که که علاوه بر انتشار اخبار رسمی شهرستان به موضوعات پیرامون شهرستان نیز با نگاهی تحلیلی توجه کرده و نقدهایی منصفانه برای برخی اقدامات داشته باشد و رسالت خود را نه تنها در انتشار اخبار بلکه در تولید خبر قرار دهد که سال ها بود جای خالی آن را در شهرستان احساس می کردیم.

انتشار اخبار رسمی مرتبط با شهرستان به نقل از خبرگزاری های معتبر و گاها تهیه ی خبر و گزارش اختصاصی و حضوری توسط اعضای سایت و تنظیم تصاویر برای گزارش های تصویری از جمله مواردی بود که در طول سال برای اطلاع رسانی همشهریان مد نظر قرار گرفت.

در این میان مدیریت سایت با راه اندازی نظرسنجی ماهانه و تغییر رویکرد در نظرات کاربران و انتشار مشکلات ارسالی به سایت از طریق کاربران سعی بر آن داشت که ارتباطی نزدیک با کاربران برقرار کرده و بلندگوی رسای همشهریان در جهت انعکاس دیدگاه آن ها باشد.

از دیگر بخش های سایت که در طول این سال احساس نیاز می شد تا آستین بالا زده شود و چهره های مختلف شهرستان را اعم از چهره های علمی،هنری،ورزشی و مدیریتی را به کاربران معرفی کند همان بخش مصاحبه با افراد شاخص بود که علی رغم زمان زیادی که برای تنظیم هر مصاحبه لازم داشت سعی می شد که هر ماه حداقل یک مصاحبه با اشخاص تاثیر گذار شهرستان در سایت درج شود که معمولا این قسمت هم با استقبال بی نظیر کاربران همراه می شد.

افزایش پهنای باند و ثبت دامنه های مشابه و طراحی و تعویض به موقع قالب و لوگوی سایت و طراحی لوگوهای مناسبتی هم از دیگر اقدامات فنی سایت در این مدت بود.

بالاخره این سایت با کم ترین امکانات تلاش کرده است که در این مدت خواسته های کاربران محترم را برآورده کرده و همیشه رهنمودهای همشهریان را در جهت پیشبرد اهداف مورد استفاده قرار دهد تا به ایامی امید داشته باشیم که بتوان با یاری این عزیزان سطح فعالیت این مرکز را گسترده تر کرد تا نه تنها در فضای مجازی بلکه در دنیای واقعی اطلاع رسانی و مطبوعات هم بتوان خدماتی در خور شایسته برای بناب و بنابی ارائه کرد.

اگر بخواهیم نگاهی به کارنامه ی این سایت بیاندازیم شاید ورود در بحث ها توسط اشخاص بزرگی که در همین اواخر نیز حضورشان در سایت مایه ی افتخار برای این رسانه ی شهرستانی بوده است می تواند نوید موفقیت نسبی را در این مدت اندک دهد ولی خود واقفیم که هنوز کم نیستند اشکالاتی که نیاز به گوشزد کردن عزیزان دارند.

از این رو بر خود وظیفه می دانستیم که از زحمات عزیزانی که در اداره و رونق هر چه بهتر تنها رسانه ی مستقل شهرستان در این مدت تلاش کرده اند تشکر نموده و دست خود را در جهت یاری گرفتن از کاربران محترم دراز کرده و برای تدوین برنامه ی سال های آینده از محضرشان نکته ها بیاموزیم.