معدوم سازی 1100 کیلوگرم شیرخام غیربهداشتی در بناب

رئیس شبکه دامپزشکی بناب از معدوم سازی هزار و 100 کیلوگرم شیرخام غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد.

مهدی حامی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت : درطرح تشدید نظارت برمراکز تولید، توزیع و عرضه فراورده های خام دامی، یک مرکز جمع آوری شیر در این شهرستان بعلت عدم رعایت موارد بهداشتی و عدم توجه به اخطارهای صادره توسط شبکه دامپزشکی بناب با حکم قضایی پلمب شد و پرونده صاحب مرکز درمراجع قضایی درجریان است.

وی تصریح کرد: یک هزار و 100 کیلوگرم شیرخام غیربهداشتی نیز توسط اکیپ ویژه نظارت بر شیرخام شبکه دامپزشکی شهرستان بناب ضبط و معدوم شد.

حامی ادامه داد : تمامی مراکز عرضه فراورده های خام دامی تحت کنترل دامپزشکی از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار بوده و مردم می توانند با اطمینان خاطر مواد پروتئینی خود را از این مراکز تهیه نمایند.

رئیس شبکه دامپزشکی بناب درادامه ازعموم مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف درعرضه فراورده های دامی مراتب را از طریق شماره تلفن 1512 به این شبکه اطلاع دهند.

گفتنی است کشاورزی و دامداری ازمشاغل رایج در این منطقه بوده و این موضوع سبب احداث کارخانه های متعدد تولید مواد غذایی دامی و همچنین تولید فراورده ای لبنی گردیده است که نظارت بر عملکرد آنها از وظایف حساس و خطیر شبکه دامپزشکی است.