400 شغل پایدار برای مددجویان تحت پوشش امداد بناب ایجاد شده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی بناب گفت: سالانه حداقل 100 خانوار در سطح شهرستان بناب از سیستم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بناب خارج می‌شوند.

بایرامعلی اصلانی در همایش تجلیل از خیرین کمیته امداد امام خمینی بناب در جمع حامیان طرح اکرام ایتام افزود: کمیته امداد در سال‌های اخیر همواره به عنوان دستگاه برتر در زمینه اشتغال‌زایی انتخاب می‌شود و از دستگاه‌هایی است که در زمینه اشتغالزایی قدم‌های مؤثری برداشته است.

وی با بیان اینکه هر ساله 400 شغل پایدار برای مددجویان تحت پوشش این شهرستان ایجاد می‌شود؛ اظهارکرد: هم اکنون 300 یتیم با دستان شما خیران در این شهرستان حمایت می‌شوند.

به گفته اصلانی از محل مساعدت‌های دولت و خیران شهرستان 24 واحد مسکن مهر سال گذشته به افراد تحت پوشش این شهرستان واگذار شده است.

مسئول کمیته امداد امام خمینی بناب رویکرد کمیته امداد را گسترش شبکه خیران در سطح مساجد و اداره آن توسط معتمدین اعلام کرد و گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان به 3 هزار و 500 خانواده تحت پوشش این شهرستان افطاری داده شده است.

در این مراسم از خیرین کمیته امداد امام خمینی شهرستان بناب تجلیل شد.

این همایش حاشیه‌هایی را نیز داشت با وجود اینکه دشتی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی به همراه قائم مقام خود در این همایش حضور داشتند، اما برخلاف انتظار حاضرین هیچکدام سخنرانی نکردند.

از حاشیه‌های دیگر این همایش استفاده از مجری، قاری قرآن، مداح و همچنین سخنران روحانی غیربومی دراین مراسم بود که مورد اعتراض خیران واقع شد درحالی که بناب شهرستان عالم پرور و شهر حوزه است و روحانیون این شهرستان همیشه در کنار مردم خیر این شهرستان در کمیته امداد امام خمینی بوده‌اند؛ از این رو انتظار می‌رفت تا در این بخش‌ها از نیروهای بومی استفاده می‌شد که قطعاً نتایج و عواید آن بهتر از این می شد.

براین اساس احتمالاً چون مسئول روابط عمومی کمیته امداد بناب غیربومی هستند و شناخت کافی از نیروهای منطقه ندارند، تصمیم گرفته‌اند که از نیروهای غیربومی برای برنامه خود استفاده کنند که ای کاش ایشان قبلاً هماهنگی لازم را با همکاران خود انجام می‌دادند و سپس این مراسم را برگزار می‌کردند.