متنی که می خوانید نوشته یکی از دوستان گرامی و از همکاران بناب نیوز می باشد.

 وی در این مطلب به انتخاب شهردار جدید بناب، آقای باقر بابازاده، پرداخته و  برخی اقدامات انجام گرفته در طی روزهای پس از انتخاب ایشان را مورد نقد و  بررسی قرار داده است.

از وی پیشتر 2 مطلب در بناب نیوز منتشر شده است.

آقای شهردار، سلام در ابتدای متنم ذکر این نکته را ضروری می دانم که بنده نه شما را می شناسم و نه قصد و غرض خاصی درباره شما دارم.

چند روز پیش ویژه نامه ای با عنوان عملکرد شهرداری بناب به دستم رسید که از قرار معلوم به انعکاس شهرداری در دوران مدیریت شما می پرداخت.

همچنین در چند نقطه ی شهر بنر ها و پارچه نوشته هایی را دیم که احساس کردم متن این نوشته ها و همچنین آن ویژه نامه ی ذکر شده بسیار متملقانه و چاپلوسانه است که تصمیم گرفتم این متن را با عنوان اولین کارت زرد به شهردار نوشته و در اختیار نشریات و وبلاگهای فعال در شهرستان بگذارم.

اما بعد فکر کردم که شاید دور از انصاف باشد در بدو ورود شما، حضرتعالی را با چنین نقدهای تندی مخاطب قرار دهم بخصوص اینکه احساس کردم در برخی صفحات فضای مجازی بدور از انصاف درباره شما مطلب نوشته اند.

الغرض این نوشته را با چند تذکر دوستانه ادامه می دهم.

1- ویژه نامه ای که روابط عمومی اداره تحت مدیریت شما آن را چاپ و منتشر ساخته بود دارای چند اشکال آزار دهنده می باشد.

اول اینکه بحمدالله جنابعالی مدیریت اداره ای را بر عهده گرفته اید که تمام اقدامات انجام گرفته در آن مستقیما و بلافاصله اثر خویش را در اوضاع و احوال شهر نمایان ساخته و مردم می توانند نتیجه ی کارهای انجام گرفته در شهر را با چشمان خویش ببینند و نیازی به انتشار چنان ویژه نامه ای نیست تا تعداد شن های ریخته شهر در شهر و یا تعمیر سطل های زباله و لایروبی جوی ها را به اطلاع برساند.

شهرداری سازمانی مثل اداره استاندارد نیست که با قشر محدودی از مردم سر و کار داشته باشد و مجبور باشد برای اطلاع رسانی از عملکرد کارکنانش دست به انتشار ویژه نامه بزند.

اقدامات اداره شما نیازی به اطلاع رسانی ندارد چرا که هر کاری بکنید تمام مردم آن را دیده و از آن مطلع خواهند شد.

2- آن ویژه نامه را می توان در یک چهارم ویا کمتر از حجم فعلی چاپ کرد.

برای مثال فونت مطالب نشریات را با فونت روزنامه ی پرفروشی مثل همشهری مقایسه کنید.

آیا به فکر صرفه جویی در بیت المال نیستید؟ 3- در سال حمایت از تولید ملی چه معنا دارد شهرداری ویژه نامه ای چاپ کند که کاغذ آن، جوهر آن، و دستگاهی که آن را چاپ می کند از خارج از کشور وارد می شود و این کار یعنی خروج ارز از کشور و بر باد دادن سرمایه ایرانی.

4- یک صفحه از شماره جدید این ویژه نامه به چاپ امضای کارگرانی اختصای داده شده بود که حمایت خویش را از مدیریت شما بر شهرداری اعلام داشته بودند.

آقای شهردار اگر مسئول روابط عمومی شما پول این ویژه نامه را از جیب خودشان می دادند نیز اینگونه دست و دلبازی می کردند؟ اگر واقعا کارگران می خواهند از شما حمایت کنند پارچه نوشته یا نهایتا بنری را با پول خود تهیه می کردند و در نقطه ای از شهر نصب می نمودند.

بنری در مقابل شهرداری نصب شده است که عکسی از شما را در خود دارد و با لحن بسیار حال بهم زنی انتخاب فردی از میان خودمان را به عنوان شهردار تبریک گفته است.

باید از نویسنده متن بنر ذکر شده پرسید که آیا شهرداران قبلی فردی از میان خودمان نبودند که اکنون اینگونه متملقانه انتصاب شما را به عنوان شهردار تبریک گفته اند؟ آیا انتخاب فردی که پیشتر کارمند اداره ی دیگری بوده است انتخاب فردی از میان خودمان محسوب می شود؟ انتشار ویزه نامه ای که ذکر آن رفت چون نیت خالصانه ای در تهیه و چاپ آن وجود ندارد بجای محبوبتر ساختن مسئولین در چشم مردم نتیجه ی عکس خواهد داد.

وجود چنان مطالبی در این ویژه نامه این انتقاد را بر شما وارد می سازد که شما یا از چاپ آن مطلع هستید یا نه.

اگر مطلعید چرا اجازه داده میشود که عده ای پول بیت المال را اینگونه بر باد دهند و اگر مطلع نیستید این اشکال بر شما وارد است که از حوزه مدیریتی تان اطلاع ندارید.

و اما آقای شهردار در پایان با آرزوی موفقیت برای شما، امیدوارم  اینگونه افرادی که کارشان چاپلوسی و بکار بردن الفاظ متملقانه است را از خود دور نگه دارید و اجازه ندهید اینان اوضاع و احوال را برایتان ایده آل جلوه دهند که شما را از خدمت صادقانه به مردم باز خواهد داشت.

والسلام امید بنابی.