سارق طلاجات کودکان بنابی در دام پلیس

فرمانده انتظامی بناب از دستگیری سارق طلاجات کودکان بنابی خیرداد.

علی سلطانی‌وش ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: مرد شیادی که با پرسه‌زنی در کوچه‌های بناب اقدام به فریب دختربچه‌ها و سرقت زیورآلات آنان می‌کرد، دستگیر شد.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از بروز یک فقره سرقت طلاجات کودکان در داخل کوچه "دیزج" مطلع شده و به منظور بررسی موضوع بلافاصله به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی بناب ادامه داد: زمانیکه ماموران در محل حاضر شدند، مرد جوانی به نام "غفور"در حالیکه ترسیده و هراسان بود به نزد ماموران مراجعه و به آنان اعلام کرد ساعاتی پیش دختر 6 ساله‌ام که در حال بازی در جلوی منزلم بود مرد میانسالی با نیرنگ و با معرفی خود به عنوان دوست پدرش، دخترم را به خلوت برده و با قیچی سه حلقه النگوی او را بریده و به سرقت برده است.

سلطانی‌وش تصریح کرد: فردای آن روز سارق النگوهای سرقتی را به زرگری واقع در "حلاج" برای فروش می‌برد و زرگر النگوها را به شرط آوردن فاکتور می‌خرد و چک صادر می‌کند، سارق با کارت ملی خود چک را از بانک وصول می‌کند و وقتی که زرگر متوجه می‌شود فروشنده طلاها فاکتور را نیاورد و چک را هم وصول کرده است با پلیس تماس می‌گیرد و ماموران با مراجعه به بانک آدرس را اخذ کرده و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: سارق علاوه بر اعتراف به این سرقت، به سرقت پنچ حلقه و سرقت وجه نقد از یک پیرزن و پیرمرد اعتراف کرده و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی می‌شود.

وی افزود: رها کردن دختربچه‌ها همراه با طلا و جواهرات در خیابان برای سارقان ایجاد انگیزه می‌کند، شهروندان باید از این کار خودداری کنند و به سر و دست کودکان خود طلا و جواهر آویزان نکنند.

منبع: فارس.