پذیرش سالانه 5 هزار دانشجو در مقطع دکترای دانشگاه‌های کشور

رئیس دانشگاه بناب گفت: سالانه پنج هزار دانشجو در مقطع دکترای دانشگاههای کشور پذیرش می‌شوند.

قربانعلی حقیقت‌دوست امشب در جلسه شورای اداری شهرستان بناب اظهار کرد: امروز نیز در جبهه‌های جدید علمی شاهد کسب پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی هستیم و قطعاً در این سنگر نیز مثل دفاع مقدس پیروز خواهیم شد.

وی از راه‌اندازی دوره دکترا در دانشگاه بناب خبر داد و افزود: سالانه پنج هزار دانشجو در مقطع دکترای دانشگاه‌های کشور پذیرش می‌شوند و این پیروزی بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس دانشگاه بناب ادامه داد: در کنار دانش‌آموزان هم اکنون بیش از 10 هزار دانشجو در دانشگاه‌های مختلف بناب مشغول تحصیل هستند.

وی از جذب بیش از 600 دانشجوی جدید در دانشگاه بناب برای سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار کرد: ایجاد پژوهشگاه در دانشگاه بناب جزو برنامه‌های این دانشگاه است و قبلاً با توجه به اینکه بحث انتقال مرکز پرتودهی بناب مطرح می‌شد، قرار بود دراین محل پژوهشگاه راه‌اندازی شود که خوشبختانه با بازگشت نیروها و ادامه فعالیت مرکز پرتودهی قرار شد برای ایجاد پژوهشگاه از محل دیگری استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه بناب در پایان با تأکید بر ضرورت زنده نگه داشتن آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، متذکر شد: فرهنگ دفاع مقدس باید امروز در سنگر مدرسه و دانشگاه رشد و پرورش یابد.

منبع: خبرگزاری فارس.