نماینده مردم بناب درمجلس گفت : سفررییس جمهور به سازمان ملل و دستاوردهای بزرگ آن متفاوت و برجسته ترین سفر درتاریخ انقلاب اسلامی بوده است .

حجت الاسلام شیخ رضا باقری بنابی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد : رییس جمهور دراین سفر به تبعیت از رهبر معظم انقلاب با منطق و براساس عزت ، حکمت و مصلحت از مواضع و اصول انقلاب اسلامی دفاع کرد و حقانیت هسته ی ایران را به گوش جهانیان رساند.

وی تاکید کرد : همه دستاوردهای سفر و درخشش رییس جمهور و هیات دیپلماسی ایرانی به پشتبانی رهبر معظم انقلاب و براساس زمان شناسی و رویکرد نرمش قهرمانانه ایشان به دست آمد و به بار نشست .

نماینده بناب درمجلس اعلام کرد انصافا دکتر حسن روحانی با رعایت همه اصول و منش و به زیبایی از عهده این ماموریت بزرگ موفق بیرون آمد و در تمامی سخنرانی ها ، دیدارها و گفت و گو ها با اقتدار و شفافیت سخن گفت و از حق ملت ایران دفاع کرد.

به گفته وی روحانی دراین سفر با متانت و عقلانیت ازحریم روحایت شیعه دفاع کرد و منطق آن را با بزرگی درصحن سازمان ملل به منصه ظهور گذاشت .

باقری بنابی سفر حسن روحانی به نیویورک درمقایسه یا سفرهای روسای پیشین جمهوری اسلامی را متفاوت و برجسته توصیف کرد که هم درداخل و هم در خارج با اقبال عمومی رو به رو شد و فصل تازه ی درمناسبات بین المللی به ایران و دنیا گشود.

وی همچنین گفت و گوی تلفنی وباما با روحانی را حادثه تاریخی بیان کرد که برای نخستین بعد از34 سال فضای آمیخته به تنش و سوء ظن میان دو کشور صورت گرفت و توانست یح های بسته میان دوکشور را بشکند و مقدمه ی برای گفت و گو های گسترده و بعدی در سطوح مختلف مقام های تهران و واشنگتن باشد.

نماینده مردم بناب با اشاره به مواضع محکم و دفاع جانانه روحانی ازحقوق هسته ی ایران تصریح کرد : دراین سفر جامعه جهانی از زبان رییس جمهور منتخب ملت به طور رسا شنید که این مساله با غرور ملی ایرانیان گره خورد و ملت ایران حاضر نیست ذره ی از غنی سازی و حق مسلم خودعقب نشینی کند و جهان باید ایران هسته ی را به رسمیت بشناسد و با آن کنار بیاید.

منبع خبر:وقت نیوز.