بازرسی و پلمپ 31 واحد صنفی در بناب

فرمانده انتظامی بناب از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و بازرسی و پلمپ 31 واحد صنفی در این شهرستان خبر داد.

علی سلطانی‌وش ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان با همکاری اداره صنعت و معدن و تجارت و اتحادیه صنفی در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه با تهاجم فرهنگی با انجام برنامه‌ریزی لازم اقدام به اجرای طرح کنترل صنوف مغازه‌های صوتی، تصویری و ویدئو کلوپ‌ها کرد.

این مقام انتظامی افزود: در این طرح که با همکاری اداره صنعت و معدن و تجارت و اتحادیه امور صنفی اجرا شد، ابتدا عوامل اماکن به کلیه صاحبان صنوف در خصوص جمع‌آوری لوازم غیرمتعارف ضدفرهنگی اخطار لازم صادر کرده و در ادامه بیش از 2 هزار و 317 واحد صنفی به صورت دقیق کنترل و مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا از تعدادی از مغازه‌ها انواع سی‌دی‌های غیرمجاز به همراه کیس‌های مربوطه حاوی مطالب غیرمجاز کشف و ضبط شد و تعدادی دیگر به علت دایر کردن قمار، خرید اموال مسروقه، کشف مواد مخدر و نداشتن پروانه کسب و سایر تخلفات پلمپ شد.

فرمانده انتظامی بناب گفت: همچنین به یک‌هزار و 236 واحد نیز تذکرات لازم داده شد و مدیران واحدهای پلمپ شده با تشکیل پرونده در مورد تخلفات مرتکب شده اقدامات قانونی به عمل آمد.

وی در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس تاکید کرد: برنامه‌های فریبنده رسانه‌های بیگانه، خودباختگان فرهنگی و فروشندگان ابزارآلات تهاجم فرهنگی با قصد منفعت بیشتر به دنبال تضعیف کردن بنیان خانواده‌ها و غلبه بر ارزش‌ها را دارند که پلیس با پیشگیری اجتماعی، قضایی و انتظامی با این ابزار تبلیغاتی می‌تواند زمینه استحکام‌بخشی به کانون گرم خانواده را فراهم کرده و از آسیب‌های اجتماعی و شوم هجمه‌های دشمنان بر غلبه ارزش‌ها بکاهد.

فرمانده انتظامی بناب گفت: همه مردم باید تهدیدات و آسیب‌های استفاده از این محصولات ضدفرهنگی را بشناسند و با هوشیاری و دقت کامل به امنیت محیط زندگی خود کمک کنند.

سلطانی‌وش افزود: اندیشه مستکبران این است که فرهنگ ایران اسلامی را به چالش بکشند و تار و پود آن را سست کنند.

وی تاکید کرد: دشمن سعی دارد امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور را تضعیف کند و فرهنگ نسخ شده غیرانسانی خود را با ابزارآلات تهاجم فرهنگی از جمله ماهواره، لوح‌های فشرده همچنین با طرح و برنامه‌ریزی نمادهای غیراخلاقی در دنیای مجازی جوانان را از اسلام دور نگهدار دارد.