ساخت و ساز غیرقانونی با استفاده از اختلاف بین شورا و شهرداری

نماینده مردم بناب در مجلس با بیان اینکه متأسفانه این شهر بی‌صاحب است، گفت: عده‌ای با سوءاستفاده از اختلاف به وجود آمده بین شورا و شهرداری به ساخت و سازهای غیرقانونی در این شهر می‌پردازند.

حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی پنج‌شنبه در جلسه ستاد توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان بناب با بیان اینکه مردمی که به این شهر وارد می‌شوند، باید میزبان شایسته‌ای برای آنان باشیم، اظهار کرد: بنده با دیدن وضعیت محلات دیزج جنوبی، دیزج شمالی، اکبرآباد و کوی رسالت تأسف می‌خورم.

وی افزود: اینجا شهرستان بناب است و انتظار ما از نظام و مسئولان بیش از این است بنابراین امیدواریم خروجی این جلسات به نفع اهالی محلات اطراف شهر باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه این شهر بی‌صاحب است، افزود: در این شهر به دلیل عدم داشتن متولی، شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم که امیدواریم به زودی با رفتن این شهردار، ان‌شاءالله صاحب اصلی شهرداری در رأس شهرداری بناب قرار گیرد.

باقری‌بنابی سپس با اشاره به معضلات ساخت و سازهای بی‌رویه در اطراف شهر از مسئولان بازرسی خواست تا ضمن بررسی موضوع، متخلفان را شناسایی و با آنها برخورد کند.

وی تصریح کرد: اگر به موقع موارد شناسایی و با آن برخورد نشود، دیگر بناب هیچ موقع قابل جمع و جور شدن نخواهد بود و مسائل اجتماعی روز به روز افزایش خواهد یافت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه هیچ نظارت و کنترلی بر ساخت و سازهای بی‌رویه در این شهر وجود ندارد، گفت: باید سازمان‌های بازرسی با افراد متخلف در این زمینه برخورد لازم و  قانونی به عمل آورد.

باقری‌بنابی در عین حال اظهارکرد: متأسفانه عده‌ای با سوءاستفاده از اختلاف به وجود آمده بین شورا و شهردار به ساخت و سازهای غیرقانونی در این شهر ادامه می‌دهند.

وی بیان کرد: پشت میزنشینی برای عده‌ای آنقدر ارزش دارد که به خاطر آن شهر را به حال خود رها کرده‌اند.

باقری‌بنابی تأکید کرد: اگر برای حل این معضل و جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌رویه بتوانیم گامی برداریم، موفقیت بزرگی را کسب کرده‌ایم.

به علت عدم حضور شهردار در این نشست هیچ آمار دقیقی از وضعیت سکونت‌گاه‌های غیررسمی این شهرستان ارائه نشد.

ولی براساس برخی آمارهای غیررسمی هم اکنون میزان سکونت‌گاه‌های غیر رسمی این شهرستان افزون بر 250 هکتار است.